Vedat Bilgin açıkladı! Gözlük camları için yapılan ödemelerde yüzde 200 artış sağlandı!

Sosyal Güvenlik Kurumu, genel sağlık sigortası kapsamında gözlük camı ve çerçeveler için ödenen tutarlarda değişiklik yaptığını açıkladı. Bunun yanı sıra, farklı kalemlerde de artışların yapıldığı açıklandı.

Vedat Bilgin açıkladı! Gözlük camları için yapılan ödemelerde yüzde 200 artış sağlandı!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamalarda, genel sağlık sigortası kapsamında yer alan gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarların arttırıldı bilgisi yer aldı. Bu kapsamda gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarlara yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen bir oranda arttırıldığı bildirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından genel sağlık sigortalılara ödenen tutarların, Sağlık Uygulama Tebliğ kapsamında artırıldığını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yaptığı açıklamalarda, Sağlık Uygulama Tebliğ dahilinde vatandaşlara kemik içi implant hatta her implant için 90 TL olan tutarın 750 liraya çıkartıldığı bilgisi de yer aldı.

KEMİK İÇİ İMPLANT ÖDEMELERİ 2.500 TL OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin kemik içi implant adına ödenen tutarın; Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gaziler ile vazife ve harp malulleri, başkasının yardımı ve desteği olmaksızın yaşamak için gerekli hareketleri yapamayacak derecedeki vazife ve harp malulleri ile terör olaylarında yararlananlar için 2.500 liraya çıkartıldığını açıkladı.

PROTEZ ÖDEMELERİ DE ARTTIRIDI

Vedat Bilgin açıkladı! Gözlük camları için yapılan ödemelerde yüzde 200 artış sağlandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamalarda şu bilgiler de yer aldı; ‘’Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında evlerinde kullandıkları tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez ve protez tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeveleri için ödenen tutarlar ise, yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldı. Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebiyle kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.’’

SONRAKİ HABER