Valilik o ildeki vatandaşları uyardı! Kuvvetli fırtına ve sağanak yağış geliyor!

İstanbul Valiliği, İstanbul’da yaşayan vatandaşları uyardı. Bugün ve yarın beklenen kuvvetli yağış ve fırtınadan sonra İstanbul Valiliği açıklama yaptı. Beklenilen fırtınaya ve sağanak yağışa karşı vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

Valilik o ildeki vatandaşları uyardı! Kuvvetli fırtına ve sağanak yağış geliyor!

İstanbul Valiliği İstanbul’da yaşayan vatandaşları uyardı. Bugün ve yarın etkili olması beklenen kuvvetli sağanak yağış ve fırtına karşısında vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtildi. İstanbul, bugün itibarıyla soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Kuvvetli fırtına ve yağış!

İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için bir uyarı geldi. İstanbul Valiliği, salı ve çarşamba günü beklenen kuvvetli sağanak yağış ve fırtına karşısında İstanbulluları uyardı. Valilik, beklenen fırtına ve sağanak yağış karşısında vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti.Valilik o ildeki vatandaşları uyardı! Kuvvetli fırtına ve sağanak yağış geliyor!

Valilik’ten gelen açıklama!

İstanbul Valiliğinden gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; bölgemizin 28 Mart 2023 Salı günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 5-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların, salı günü İstanbul ve bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olması beklenmektedir. “

Açıklamanın devamında, yağışların; Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Yalova’nın yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmine ediliyor diye belirtildi. Çarşamba, perşembe, cuma günleri bölgede zirai don olayının beklendiği, rüzgarın, salı ve çarşamba günleri kuzeyli yönlerden olmak üzere kuvvetli olması, salı günü de yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor ifadeleri kullanıldı. Balkanlar’dan gelen soğuk havanın, yer yer etkili yağışlar ile kuvvetli rüzgar, fırtına ile birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma, zirai don, sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, meteorolojik rapor ve uyarılarının dikkatle takip edilmesi istendi.

SONRAKİ HABER