Valilik dahil birçok kurum alarm verdi! Felaket geliyor, kıyamet kopacak: O illerde yarın geceye kadar devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğüverilerine göre, Marmara ve Ege kıyılarında bu akşam saatlerinden itibaren fırtına olacağı belirtilerek il valiliği tarafından da alrm niteliğinde açıklamalar yapıldı.

Valilik dahil birçok kurum alarm verdi! Felaket geliyor, kıyamet kopacak: Yarın geceye kadar devam e

Marmara ve Ege bölgelerinde bugün akşam saatlerinden itibaren rüzgarın etkisini artırarak fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve il valilikleri, olası olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

HERKES TEDBİRLİ OLSUN 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara Bölgesi’nde rüzgarın bugün akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova çevrelerinde kuvvetli, yer yer hamleli fırtına (50-75 km/saat, yüksek kesimlerde 70-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, salı günü gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

YARIN GECE BİTECEK

Ege Denizi’nin kuzeyinde ise rüzgarın akşam saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden 5 ila 7, zaman zaman 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına olarak eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın yarın gece etkisini kaybetmesinin beklendiği bildiriliyor.

Fırtına nedeniyle denizciler başta olmak üzere bölge halkının ulaşımdaki olası aksamalar, çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. Ayrıca fırtına ile birlikte hava sıcaklıklarında da hissedilir derecede düşüş yaşanması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesi üzerinden güncel hava durumu bilgilerine ulaşılabiliyor. Ayrıca il valilikleri de e-devlet üzerinden SMS ile vatandaşları uyarabiliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU 

Ankara: Az bulutlu ve açık 31

İstanbul: Parçalı az bulutlu 27

İzmir: Az bulutlu ve açık 32

Adana: Az bulutlu ve açık 35

Antalya: Az bulutlu ve açık 32

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 25

Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36

SONRAKİ HABER