Ünlü Jeolog'tan korkutan Marmara depremi açıklaması! Büyük bir depremin habercisi olabilir

Ünlü Jeolog Naci Görür tarafından bugün yapılan açıklama herkesi korkuttu. Uzun süredir sık sık gündeme gelen Marmara depremi hakkında dikkat çekici bir gelişmenin yaşandığını ifade eden Naci Görür sosyal medyadan paylaşımlarda bulundu.

Ünlü Jeolog'tan korkutan Marmara depremi açıklaması! Büyük bir depremin habercisi olabilir

Oldukça uzun bir süredir büyük bir İstanbul depreminin yaşanabileceği ve bu nedenle de şimdiden önlemlerin alınması gerektiği belirtilmişti. Bunun ardından Bu sabah Jeolog Naci Görür tarafından yapılan açıklama ile birlikte dün gerçekleşen küçük boyuttaki depremin beklenen büyük depremin işaretçisi olabileceği konusunda açıklamalarda bulundu. Bu açıklama pek çok kişiyi endişelendirmeye yetti. 

İSTANBUL'DA BÜYÜK BİR DEPREM BEKLENİYOR 

Bundan kısa bir süre önce konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Naci Görür şu şekilde bir açıklama yapmıştı, "İstanbul'da yaptığımız uyarı hala devam ediyor, uyardığımız deprem hala gelmedi. Marmara'da beklenen depremin 1999 yılından itibaren her an olmak kaydıyla 30 sene içerisinde olma olasılığını yüzde 64 olduğu bilimsel olarak açıklandı. 1999'dan bu yana 23 sene geçti, yüzde 64 olasılık 2029'a kadar olduğuna göre biz işin son evresine geldik. Yaptığımız çalışmalarda Marmara'nın altındaki Kuzey Anadolu'nun bir bölümü olan fay hattının kırıldığı takdirde minimum 7.2, maksimum 7.6 büyüklüğünde deprem üretir. Bu bayağı büyük bir deprem demektir. Bu deprem olduğu takdirde İstanbul'un Marmara kıyılarına yakın olan yerleri en az 9 şiddetinde, kıyılardan uzaklaştıkça da 8 şiddetinde depreme maruz kalır"

Bu açıklamanın ardından dün Marmara Denizinde 3,1 büyüklüğünde depremin meydana gelebileceği açıklandı. Ünlü Jeolog Naci Görür tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi;

NACİ GÖRÜR'DEN KORKUTAN DEPREM AÇIKLAMASI 

"Arkadaşlar, dün gece Marmara Denizinde min. 7,2 deprem beklediğimiz Kumburgaz fay kolu üzerinde 3,1 deprem oldu. Küçük ama yeri bakımından önemli. Sevgiyle" 

Bu açıklama ile birlikte yalnızca İstanbul değil, tüm Türkiye'yi endişeye soktu. Konu ile ilgili gelecek olan diğer açıklamalar ise merak konusu oldu. 

SONRAKİ HABER