Uluslararası Ceza Mahkemesi’nden şok karar! Mahkeme Putin’e tutuklama kararı çıkarttı!

Uluslararası Ceza Mahkemesinden ilginç bir karar açıklandı. Uluslararası Ceza Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e savaş suçu işlediği iddiası ile tutuklama kararı çıkarttı.

Uluslararası Ceza Mahkemesi’nden şok karar! Mahkeme Putin’e tutuklama kararı çıkarttı!

Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından dün yapılan açıklamada, bir yıldan fazladır Ukrayna ile savaş içinde olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için tutuklama emrini çıkartıldı duyuruldu. Uluslararası Ceza Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’ya yönelik barbarca işgali nedeni ile tutuklama emri çıkarttı.

Daily Mail’de Yer alan habere göre; Uluslararası Ceza Mahkemesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in askerlerinin Ukrayna’da işlediği savaş suçlarından sorumlu olduğuna kararını vardı. Yargıçlar şüphelilerin Ukraynalı çocuklara zarar verecek şekilde, nüfusun yasa dışı şekilde sınır dışı edilmesi ve Ukrayna’nın işgal altındaki bölgelerden Rusya Federasyonu’na nüfus transferi gerçekleştirdiğini değerlendirdi.

GİZLİ TUTUKLAMA KARARI

Konuya dair iddialara göre, yargıçlar gizli tutuklama emre çıkartmayı düşündüler ancak, bu emrin kamuoyuna açıklanmasının suçların daha fazla işlenmesinin önlenmesine katkı sağlayabileceğine karar verdiler. Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından alınan bu kararın ardından Ukrayna açıklamalarda bulundu. Ukrayna tarafından yapılan açıklamalarda ‘Bu karar yalnızca bir başlangıç.’’ ifadesi dikkat çekti

RUSYA KARARI TANIMADI

Uluslararası Ceza Mahkemesi’nden şok karar! Mahkeme Putin’e tutuklama kararı çıkarttı!

Uluslararası Ceza Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’da gerçekleştirdiği faaliyetler nedeni ile savaş suçu işlediğine karar verdi ve Vladimir Putin için tutuklama kararı çıkarttı. Bu karar ardından Ukrayna bu kararın daha başlangıç olduğunu ifade ederken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de alınan karara dair açıklamalarda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin mahkemenin kararını tanımadığını ifade etti ve ‘Bu kararın bizim için önemi yok.’’ dedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kararı tanımadığına dair açıklamasının ardından yaşanacak gelişmeler ise, tüm dünya tarafından merakla bekleniyor.

SONRAKİ HABER