Ülkemizin Kuzey ve Doğu Kesimleri Sağanak Yağışlı, Diğer Yerler Az Bulutlu ve Açık

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri sağanak yağışlı, diğer yerler ise az bulutlu ve açık olacak. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Bölgelerimizde hava nasıl olacak? İşte detaylar…

Ülkemizin Kuzey ve Doğu Kesimleri Sağanak Yağışlı, Diğer Yerler Az Bulutlu ve Açık

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Doğu Akdeniz Toroslar Mevkii, Osmaniye, İskenderun Körfezi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Iğdır’ın güney, Sivas, Ağrı ve Van’ın doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkların ülkemiz genelinde artarak mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile yurdun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü fırtına beklenmediğini duyurdu.

Bölgelerimizde Hava Nasıl Olacak?

Marmara Bölgesi’nde parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Edirne 31°C, İstanbul 27°C, Kırklareli 30°C, Sakarya 28°C olacak.

Ege Bölgesi’nde az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Afyonkarahisar 27°C, Denizli 34°C, İzmir 30°C, Muğla 33°C olacak.

Akdeniz Bölgesi’nde az bulutlu ve açık, doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz Toroslar mevkii ile Osmaniye ve İskenderun Körfezi’nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Adana 32°C, Antalya 32°C, Hatay 30°C, Mersin 31°C olacak.

İç Anadolu Bölgesi’nde az bulutlu ve açık, bölgenin güney ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Sivas’ın doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ankara 27°C, Eskişehir 29°C, Konya 28°C, Sivas 30°C olacak.

Batı Karadeniz Bölgesi’nde parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bolu 25°C, Kastamonu 28°C, Sinop 25°C, Zonguldak 24°C olacak.

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Amasya 29°C, Samsun 24°C, Tokat 30°C, Trabzon 25°C olacak.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Iğdır’ın güney, Ağrı ve Van’ın doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Erzurum 25°C, Kars 23°C, Malatya 32°C, Van 24°C olacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Diyarbakır 34°C, Gaziantep 32°C, Siirt 33°C, Şanlıurfa 34°C olacak.

Denizlerde hava durumu ise şöyle:

Karadeniz: Az bulutlu ve açık. Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif esiyor.

Marmara: Parçalı ve az bulutlu. Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif esiyor.

Ege: Az bulutlu ve açık. Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif esiyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu. Rüzgar güneyli yönlerden hafif esiyor.

SONRAKİ HABER