Toplum taşıma için yeni yasanın sinyalleri verildi! Taksi, dolmuş şoförleri için yasa teklifi!

Trabzon Milletvekili adil Karaismailoğlu taksi, dolmuş ve otobüs şoförlerinin yaptıkları iş ile ilgili yeni bir çalışma başlattıklarını açıkladı. Gerekli yasa teklifinin yerel seçimlerden önce meclis sunulacağı belirtildi. Detaylar işte sizlerle...

Toplum taşıma için yeni yasanın sinyalleri verildi! Taksi, dolmuş şoförleri için yasa teklifi!

Türkiye Büyük Millet meclisi Bayındırlık imar ulaştırma ve turizm Komisyonu Başkanı aynı zamanda akp Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu komisyon kapsamında yapmış oldukları çalışmalarla ilgili önemli açıklamalar yaparak, taksi, dolmuş ve otobüs şoförlerinin yaptıkları iş ile ilgili yeni bir çalışma başlattıklarını açıkladı. Konu ile ilgili ayrıntıları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Plaka sahibi esnaflar için yeni düzenleme!

Kentsel dönüşüm yasasından sonra yakın bir tarihte mevcut durumda çalışmaların devam ettiği toplu taşımayla ilgili çalışmalarının olacaklarına dikkat çeken Karaismailoğlu, minibüs, otobüs, dolmuş ve taksilerin ticari plaka ve hat tahsisi ile ilgili toplu taşıma hizmeti sunabildiğini dile getirerek, mevcut durumda plaka sahibi esnafın yaşadığı mülkiyet sorunuyla ilgili gerekli çalışmaların hazırlandıklarını belirterek, kamuoyuna duyurdu.

Yasa teklifi yerel seçimlerden önce hazırlanabilir

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ile AKP Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu tarafından hazırlanan komisyon kapsamında yapmış oldukları çalışmalarla ilgili önemli açıklamalar yaparak kamuoyuna duyurdu. Karaismailoğlu, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Milletvekili Adil Karaismailoğlu, dolmuş, taksi, minibüs ve otobüsçü esnafların yaptığı iş mülkiyeti ile alakalı gerekli sorunların göz önünde bulundurarak, tedirginliklerin ortadan kaldıracak bir çalışma düzenlediklerini ifade ederek, geçen seçimlerden öncesinde hazırladıklarını belirtti. Söz konusu hazırlıkların, yetişmediğini dile getiren Karaismailoğlu, yeni yasa teklifiyle ilgili son hazırlıkların yapıldığını dikkat çekerek, hem esnafla hem de derneklerle birlikte kurumların kurumlarla da ortak bir çalışma yaparak esnafı rahatlatacak ve daha kaliteli hizmet verecek yasa teklifinin yer yer alan içerikleri meclise sunacaklarını açıkladı.

Toplu taşımayla ilgili yeni yeni yasal düzenlemenin meclise sunulmasıyla ilgili açıklama yapan Karaismailoğlu söz konusu teklifin yerel seçimlerden önce gelebileceğine dikkat çekti.

SONRAKİ HABER