Toplu taşımada yeni değişiklik duyurusu geldi!

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, şoförlerinin iş mülkiyetiyle ilgili yaşadığı sorunlar amacıyla bir çalışma başlattıklarını duyurdu. 

Toplu taşımada yeni değişiklik duyurusu geldi!

Yeni yasa ile bu sektörde faaliyet gösteren şoförlerin tedirginliklerinin giderileceği belirtiliyor. Bu gelişme, toplu taşıma sektöründe önemli değişikliklerin yakın zamanda gerçekleşebileceğine işaret ediyor.

İmar Ulaştırma Ve Turizm Komisyonu başkanı konuştu

AKP Trabzon Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu, komisyonun önemine dikkat çekerek, hayatın gelişimi açısından önemli gündemlerle ilgilendiklerini belirtti. Karaismailoğlu, daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevlerinde sahada deneyimlediği sorunlara yasal çözümler üretmeyi hedeflediğini ifade etti.

Karaismailoğlu, “Kentsel dönüşüm yasasının ardından, şu anda devam eden çalışmalarımızla ilgili olarak yakın bir zamanda toplu taşımayla ilgili bir çalışma yapacağız” dedi.  Adil Karaismailoğlu, İstanbul gibi büyükşehirlerin en önemli sorunlarından birinin toplu taşıma olduğunu ve gün içinde toplu taşımada harcanan zamanın azalmasıyla insanların sevdikleriyle daha fazla vakit geçirebileceğine dikkat çekti.

Toplu taşımanın güvenli ve kaliteli olması hedefleniyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, raylı sistem hatlarının genişlemesinin ardından lastik tekerlekli araçların entegrasyonunu vurguladı. Toplu taşıma hizmetinin kaliteli ve güvenli olması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Karaismailoğlu, plaka sahibi esnafların mülkiyet sorununu çözmeyi amaçladıklarını ve bu konuda bir çalışma başlattıklarını ifade etti.

Bazı belediyelerin yetkisi olmadığı halde araçlar üzerinden yeni ihaleler yapma girişiminde bulunmasının esnafı tedirgin ettiğini ve bu durumu düzenlemek için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Karaismailoğlu, toplu taşımanın kaliteli olmasıyla vatandaşların şahsi araçlarını kullanmayacağını ve bu durumun trafik sorununa çözüm sağlayacağını vurguladı. Zenginlerin toplu taşıma kullanma oranının bir ülkenin gelişmişlik düzeyini ölçen bir gösterge olduğunu belirtti.

SONRAKİ HABER