TOKİ 50 ilde satışa çıkaracak! Yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 50 ilde 575 arsayı açık artırma ile satışa sundu. Vatandaşlar bu arsalara yüzde 25 peşinat, 48 ay vade ile sahip olabilecekler.

TOKİ 50 ilde satışa çıkaracak! Yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) 50 il için duyuru geldi. 50 ilde açık artırma ile satışa sunulan arsalara vatandaşlar yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade ile sahip olabilecekler. Peki, açık artırma ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar…

50 ilde satışa sunulacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) muhammen bedeli 6 milyar 118 milyon 378 bin 622 lira olan ve yaklaşık 13 milyon 884 bin 920 metrekare büyüklüğünde Ankara, Amasya, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Artvin, Batman, Bilecik, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Bolu, Burdur, Çankırı, Çanakkale, Çorum, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Isparta, İzmir, İstanbul, Kars, Kayseri, Karaman, Kırklareli, Kırıkkale, Kocaeli, Kırşehir, Kütahya, Konya, Manisa, Mersin, Mardin, Muğla, Niğde, Ordu, Samsun, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tokat, Tekirdağ, Trabzon, Tokar, Van, Yozgat ve Zonguldak illerinde bulunan 575 arsa Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından açık artırma ile satışa sunulacak.

Açık artırma tarihleri 4, 5, 6 Nisan 2023 tarihlerinde saat 10.30’da üç ayrı oturum şeklinde yapılacak. Oturumlar, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Çankaya Bilkent Otel’de gerçekleştirilecektir. Bunu yanı sıra internet üzerinden de teklif verilebileceği duyuruldu.

Yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade!

Vatandaşlar bu arsalara yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade ile sahip olabilecekler ve bunun yanı sıra arsalar KDV’den de muaf şekilde satışa çıkarılacak. Satış yapılacak olan bu arsaların içinde Ankara’da konut, plansız ve sosyal kültürel tesis alanlar, Antalya’da da konut ve ticaret alanları bulunmaktadır. İzmir’deki arsalar içerisinde sanayi ve depolama, günübirlik turizm tesis konut alanları, sanayi yer almaktadır. İstanbul’da da konut ve konut dışı kentsel çalışma yerleri bulunmaktadır.  

SONRAKİ HABER