TOGG ön sipariş başvurusu başladı! İlk günde 22 bin 150 adet sipariş kaydedildi!

TOGG için geçtiğimiz gün satış fiyatları vatandaşlara açıklanmıştı. TOGG’un satış fiyatlarının açıklanmasının ardından, ön sipariş için kayıtların başlayacağı tarihte açıklanmıştı. Vatandaşlar TOGG ön sipariş kaydı için 60 bin lira ödeyecek.

TOGG ön sipariş başvurusu başladı! İlk günde 22 bin 150 adet sipariş kaydedildi!

Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili olan TOGG için ön sipariş süreci başlatıldı. TOGG için başlatılan ön sipariş başvurularında vatandaşların, çekilişe hak kazanabilmek için 60 bin TL ödemesi gerekiyor. TOGG’un ön sipariş sürecinin ilk yirmi dört saatinde 22 bin 150 adet siparişin alındığı açıklandı.

TOGG için başlatılan ön sipariş süresi 27 Mart tarihine kadar devam edecek. Ön sipariş sürecinin ardından, 28 Mart tarihinde noter huzurunda dijital çekiliş yapılacak. Yoğun bir başvuru sürecinin ardından TOGG, 2023 yılında toplam 20 bin araç teslim etmeyi hedeflediğini açıkladı.

6 BİN TL ÖDENECEK

TOGG ön sipariş başvurusu başladı! İlk günde 22 bin 150 adet sipariş kaydedildi!

TOGG’un başvuru sürecine dair merak edilen bilgiler arasında, başvuru ücretinin ne kadar olduğu yer almaya devam ediyor. TOGG için başvuru ücreti 60 bin TL olarak açıklandı. Aynı zamanda, TOGG’a ait satış fiyatları da açıklandı. Bu kapsamda en ucuz TOGG fiyatı 953 bin TL olarak açıklandı. Üç farklı versiyona sahip olarak üretilen TOGG aynı zamanda, altı farklı renk seçeneği ile kullanıcı karşısına çıkacak.

İLK TESLİMAT NİSAN AYINDA YAPILACAK

İlk yerli ve milli otomobilimiz olan TOGG için seri üretime 2022 yılında başlanmıştı. Geçtiğimiz hafta içerisinde TOGG’a ait üç farklı versiyonun satış fiyatları ve TOGG için ön sipariş sürecinin başlatıldığı duyurulmuştu. İlk yirmi dört saatte 22 bin 150 adet sipariş kaydedildiğini açıklayan TOGG yetkilileri, TOGG için ilk teslimatların da 2023 yılının nisan ayında yapılacağını belirtti.

SONRAKİ HABER