Tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanlar dikkat! Bakan Koca’dan yeni açıklama geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında Tıpta Uzmanlık Kurulu toplantısında alınan kararları kamuoyuna duyurdu. Bakan Koca, Tıpta Uzmanlık Kurulu’nun kararlarına yönelik paylaşımı ile dikkat çekti.

Tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanlar dikkat! Bakan Koca’dan yeni açıklama geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tıpta Uzmanlık Kurulu’nun kararları ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından deprem bölgesinde tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanların başka kurumlarda görevlendirilebileceğini açıkladı.

Tıpta Uzmanlık Kurulu kararı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Paylaşımına göre Tıpta Uzmanlık Kurulu’nun aldığı kararlara yönelik ayrıntıları paylaştı. Deprem bölgesinde tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanların başka kurumlarda görevlendirilebileceğini duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi alanların OHAL süresi içerisinde başvuru yapanların, kendi eğitim kurumlarının da uygun görmesi halinde eğitim verme yetkisi bulunan başka kurumlarda görevlendirilebileceğini belirtti.

Bakan Koca sosyal medyadan açıklama yaptı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Tıpta Uzmanlık Kurulu açıkladı. Tıp ve diş hekimliği uzmanlık eğitimini Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’ta almakta olan arkadaşlarımızdan olağanüstü hal süresi içinde başvuranlar, kendi eğitim kurumlarının uygun görmesi halinde, eğitim verme yetkisi bulunan başka kurumlarda görevlendirilebilecek. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kurulun detaylı açıklamasında http://tuk.saglik.gov.tr adresi üzerinden erişilmektedir. Açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sebebiyle tıpta ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi veren kurumların ve bu kurumlardaki öğrencilerin durumu 15 Mart 2023 tarihinde Tıpta Uzmanlık Kurulu toplantısında ele alındı. Tıpta Uzmanlık Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda deprem bölgesinde uzmanlık eğitimi alan uzmanlık öğrencileri hakkında 2293 sayılı kararlar alındı. Alınan bu kararın, Türkiye genelinde tüm eğitim kurumlarına duyurulması adına resmi yazışma süreci de başlatıldı.

SONRAKİ HABER