Taşeron çalışana kadro haberi! Taşerona kadro gelecek mi?

Geçici işçiler ile ilgili yasa tasarısı TBMM sunuldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin taşerona kadro ile ilgili son dakika gelişmeleri paylaştı.

Taşeron çalışana kadro haberi! Taşerona kadro gelecek mi?

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TÜRK-İŞ başkanı Ergün Atalay’ın görüşmesi ile ilgili detayları ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin aktardı. Taşeron çalışanlarına kadro gelecek mi? 90 bin taşeron kadro için şartlar neler? Ayrıntılar haberimizin devamında sizlerle....

Taşeron işçiler için yeni kadro düzenlemesi

Geçici işçileri ilgilendiren kadro düzenlemesi kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda tarafından kabul edildiği bilgisi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay konu hakkında görüşme yaptı. Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi ile alakalı şu ifadelerde bulundu;

 “Ülke genelinde şuan seçim havası yer alsa da bizim şuan ki konumuz 700 bin işçinin kamu sözleşmesi. Ana başlık ise kadro Cumhurbaşkanımız tarafından yaklaşım oldukça iyiydi ve Çalışma Bakanlığına talimat verdi. Biz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşeceğiz.” diyerek konu hakkında görüşme detaylarını paylaştı.

Atalay, seçimden önce 700 bin işçinin kamu sözleşmesinin bitmesinin ardından geçici işçi, kamu sözleşmesi ve taşeron işçilerin kadroya geçmesi olduğu konusunda açıklama yaptı.Taşeron çalışana kadro haberi! Taşerona kadro gelecek mi?

 

Taşeron çalışanlarına kadro gelecek mi?

Bakanı Vedat Bilgin daha önce yapmış olduğu açıklamasında 1 milyon işçiye daha önceki yıllar kadro verildiği ve bu kadro düzenlemesinden 90 bin işçinin yararlanamadığına dikkat çekti. 90 bin taşeron işçi kadroya geçmesi plan dahilinde diyerek açıklama yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın takviminde ilk sırada geçici işçi sorunu yer almakta olduğunu ve bu durumun çözülmesi ile birlikte taşerona kadro olacağı konusunda bilgi paylaştı.

Bakan Bilgin, “ Taşeronların problemleri kasım ayında veya daha erken çözüm sağlanması hedefleniyor. Şu anda geçici işçiler sorunu gündemde yer almakta. 90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.” diyerek konu hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

Ergün Atalay, taşerona işçilerin gündeminde yer alan kadro konusunu tekrar gündeme taşıyarak 90 bin taşeron işçilerinin kadro sorununa dikkat çekti. Atalay, “Çalışma hayatıyla ilgili taleplerimizin neredeyse tamamı bitmek üzere. KİT’lerdeki taşeronlar ile kamuda kapsam dışında kalan taşeron işçilerin kadro beklentisi ise halen devam etmekte.” diyerek taşeron kadro sorunu gündeme taşıdı.

SONRAKİ HABER