Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçilere ödeme yapıldı!

Tarım ve Orman Bakanlığı, ürün alımı için çiftçilere ödeme yapıldığını duyurdu. Çiftçilere sağlanan destekler ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan bilgiler gelmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi, ürün alımı hakkında konuştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçilere ödeme yapıldı!

Çiftçiler için sağlanan destek ödemeleri yakından takip ediliyor. Tarımsal üretimi artırmak için çiftçilere destek ödemeleri gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilerin maddi yüklerinin azaltılması amacıyla ürün alımı için ödeme yapıldığını açıkladı. İşte detaylar…

810 milyon lira ödeme yapıldığını duyurdu!

Tarımsal üretimi artırmak ve çiftçilerin maddi yüklerinin azaltılması amacıyla destek ödemeleri sürüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen illerdeki çiftçilerden 142 bin ton ürün alındığını duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Vahit Kirişçi şu ifadeleri kullandı:

 “Toprak Mahsulleri Ofisimiz tarafından, afet bölgesi ilan edilen illerde cins ve kota sınırı olmadan 142 bin ton ürün satın alınarak, üreticilerimize toplam 810 milyon lira ödeme yapıldı. Ürün alımlarımız devam ediyor. Depremzede çiftçilerimizin her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Tarımsal destek ödemeleri devam ediyor!

Tarımsal üretimi artırmak ve çiftçilere destek olmak amacıyla sağlanan destek ödemeleri gelmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilerin maddi yüklerini azaltmak amacıyla destek ödemeleri yaparken, son olarak deprem bölgesi ilan edilen illerdeki çiftçilerde cins ve kota sınırı olmadan 142 bin ton ürün satın alındığını ve 810 milyon lira ödeme yapıldığını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ürün alımlarına devam edileceğini ve depremzede çiftçilerin her daim yanlarında olmaya devam edeceklerini açıkladı.

SONRAKİ HABER