Tam 5 şehir için uyarı yapıldı! Yarın sabah itibari ile başlayacak

Tam 5 şehir için uyarı yapıldı! Yarın sabah itibari ile başlayacak
Meteorolojik kaynaklar, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman illeri için pazar gününe dair önemli bir uyarı yapılırken Pazartesi sabahında da etkili olacağı bildirildi.

Meteorolojik kaynaklar, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman illeri için pazar gününe dair önemli bir uyarıda bulundu. Hava Forum'un yapılan paylaşımında, özellikle Güneydoğu'daki bu illerde vatandaşların dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

Pazar Gününe Dair Beklenen Yağışlar Gerçekleşmedi

Türkiye'nin Marmara bölgesindeki illerinde pazar günü beklenen yağışlar gerçekleşmedi. Ancak, Güneydoğu illerinde farklı bir durum söz konusu.

Hava Forum tarafından yapılan paylaşımda, özellikle pazar günü Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman gibi illerde yerel olarak ani ve şiddetli hava olaylarının yaşanabileceği belirtildi. Bu durumun, pazartesi sabah saatlerinde etkili olması bekleniyor.

Vatandaşlara Dikkat Çağrısı

Hava Forum'un uyarısının ardından, vatandaşlar bu hava koşullarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Özellikle açık alanlarda bulunanlar ve seyahat edecek olanlar, hava durumunu yakından takip etmeleri tavsiye edildi.