Sürücü adaylarını kahredecek haber geldi! Sayılı günler kaldı: Fiyatı 20 bin lirayı aşacak

Türkiye'de zam haberleri gündemdeki yerini korumayı sürdürürken, sürücü adaylarına kötü bir haber geldi. Ehliyet kursu fiyatlarının yeni yılda 20 bin lirayı aşacağının altını çizen İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, önemli açıklamalarda bulundu.

Sürücü adaylarını kahredecek haber geldi! Sayılı günler kaldı: Fiyatı 20 bin lirayı aşacak
2024 ehliyet kursu fiyatları 20 bin lirayı aşacak

Türkiye'de zam haberleri gündemdeki yerini korumayı sürdürürken, sürücü adaylarına kötü bir haber geldi. Ehliyet kurslarında yeni yılda dev zam bekleniyor.

20 BİN LİRAYI AŞACAK

İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, 2024 yılında sürücü kursu ücretlerinin, tüm harcamalar dahil olmak üzere 20 bin lirayı aşacağının altını çizdi.

Yeni zamlarla ilgili konuşan İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı konuya dair yaptığı açıklamada, "Kursiyerlerin sınav güzergahında 14 direksiyon dersi alması gerekiyor ve her bir dersin 50 dakika olması bekleniyor. Bu süreçte kullanılan araçlar normalden çok daha fazla yoruluyor ve yakıt maliyetleri normalin üç katına çıkabiliyor. Ayrıca, yedek parça maliyetlerimiz de arttı. Araçlarımızın debriyaj setleri yılda en az 3 kez değişiyor, ve bu sadece bir örnektir. Diğer maliyetlerle birleştirdiğimizde, ciddi bir mali yük ortaya çıkıyor. Bu, eğitim süreci içinde kaçınılmaz bir durum olsa da, maliyetlerdeki artış oldukça dikkat çekici" ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER