SON DAKİKA! YSK Başkanı Yener’den açıklama: “Seçimin daha erken sonuçlanacağını düşünmekteyiz”

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, son dakika açıklamasında bulundu. Yener, açıklamalarında sadece cumhurbaşkanlığı adaylarının yarıştığı için sonuçların daha hızlı alınacağını düşündüklerini belirtti.

SON DAKİKA! YSK Başkanı Yener’den açıklama: “Seçimin daha erken sonuçlanacağını düşünmekteyiz”

Ankara’da oy kullanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, oy sonrası açıklama yaptı. Yener: “Bu seçimde ise sadece Cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için seçimin daha erken sonuçlanacağını düşünmekteyiz” ifadelerini kullandı. İşte haberin tüm detayları…

YSK Başkanı Yener’den açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Seçimi’nin 2. tura kalmasıyla Ankara Çankaya’da oyunu kullanan YSK Başkanı Ahmet Yener, son dakika açıklamasında bulundu. Yener: “Bugün Cumhurbaşkanı oylamasının 2’nci turunu gerçekleştirmeyiz. Vatandaşlarımız ilk turda olduğu gibi 2’nci turda da hem yurt içinde hem yurt dışında seçimlere yoğun bir ilgi göstermektedir. Sonuçların Türk milletine, Türk demokrasisine, siyasi partilerimize ve Cumhurbaşkanı adaylarımıza hayırlı olmasını diliyor. Şu ana kadar da seçimlerimiz sıkıntısız devam etmektedir. Tekrar Türk halkına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yener: “Seçimin daha erken sonuçlanacağını düşünmekteyiz”

Açıklamalarının devamında seçimin daha erken sonuçlanacağını düşündüklerini belirten YSK Başkanı Ahmet Yener: “Bu seçimde ise sadece Cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için bizler de seçimin daha erken sonuçlanacağını düşünmekteyiz. Saat 17.00’den sonra yayın yasağının hangi saatte kalkacağını kurul değerlendirecek. Yasak daha erken kaldırılırsa, daha erken bir saatte televizyon kanallarının haber ajanslarının haber geçmesine izin verilirse sizinle de paylaşılacaktır” dedi.

SONRAKİ HABER