Son dakika! Ülkü Ocakları Başkanına silahlı saldırı
Olay, Sapanca ilçesine bağlı Rüstempaşa Mahallesi Çarşıiçi Caddesi üzerinde yaşandı. Sapanca Ülkü Ocakları binası önünde 28 yaşındaki ocak başkanı Emirhan Kabalak ile S.K. arasında bir tartışma başladı. Tartışma kısa sürede büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü ve S.K., yanındaki silahla Kabalak'a ateş etti.
Yaralanan Kabalak Hastaneye Kaldırıldı
Emirhan Kabalak, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Sapanca Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Kabalak'ın hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Kabalak’ın sağlık durumunun stabil olduğu bildirildi.
Kaçan Şüpheli Aranıyor
Olay sonrası kaçan şüpheli S.K.'nın yakalanması için polis ekipleri geniş çaplı bir çalışma başlattı. Güvenlik güçleri, olayın tüm detaylarını aydınlatmak amacıyla kapsamlı bir soruşturma yürütüyor.
Soruşturma Devam Ediyor
Sapanca'da yaşanan bu üzücü olayla ilgili soruşturma titizlikle sürdürülüyor. Polis ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahsın izini sürerken, olayın neden çıktığına dair de detaylı incelemeler yapıyor.
Toplumda Endişe ve Tepki
Bu tür olayların ilçede endişe yarattığı ve toplumun genelinde huzursuzluk oluşturduğu gözleniyor. Yerel halk, benzer olayların bir daha yaşanmaması için yetkililerin gerekli önlemleri almasını bekliyor.