Son dakika ülke felaketi yaşadı! İki tren kafa kafaya çarpıştı: Yüzlerce kişi hayatını kaybetti

Hindistan'da dün meydana gelen 2'si yolcu 1’i yük olmak üzere 3 trenin karıştığı kazada çok sayıda ölü olduğu bildirildi. Söz konusu kazada ölü sayısının 288 olduğu bildirildi.

Son dakika ülke felaketi yaşadı! İki tren kafa kafaya çarpıştı: Yüzlerce kişi hayatını kaybetti

The Hindu gazetesinin haberine göre, eyaletin Balasore bölgesinde Bahanaga Bazar Tren İstasyonu yakınlarında, 2'si yolcu 1’i yük olmak üzere 3 trenin karıştığı kaza meydana geldi. Bu kazada dün yerel saatle 19.20'de meydana geldi ve 288 kişi hayatını kaybederken 900'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

600'DEN FAZLA YOLCU ÇIKARILMAYA ÇALIŞILIYOR 

Kazada hayatını kaybedenlerin sayısının yükselmesinden endişe edildiği belirtilerek demir yolu yetkilisi, kazaya karışan yolcu trenlerinin, Coromandel Express ve Yashwatpur-Howrah Ekspress’e ait olduğu bilgisini paylaştığı ifade edildi. Yetkililer, yaralıların 179'unun hastaneye kaldırıldığını, trende sıkışan 600'den fazla yolcunun çıkarılması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ

Shalimar Tren İstasyonu'ndan kalkan Coromandel Express yolcu treninin, Chennai Central Tren İstasyonu'na doğru seyir halinde olduğu belirtilerek Orissa eyaleti üst düzey yetkililerinden Pradeep Jena tarafından da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bölgeye 115 ambulans, 50 otobüs, 45 mobil klinik ve 1200'ü aşkın polis ve kurtarma ekibi sevk edildiği paylaşıldı.

Jena açıklamalarında "Kan bağışında bulunan tüm gönüllülere minnettarım. Takviye olarak doktorlar, ambulanslar, otobüsler göndermeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı ve kurtarma faaliyetlerine odaklandıklarını ve kazanın sebebinin araştırıldığını paylaştı.

SONRAKİ HABER