Son dakika toplu taşımaya zam geldi! Yeni fiyatlar geçerli olmaya başladı: işte yeni dönem

Son dakika toplu taşımaya zam geldi! Yeni fiyatlar geçerli olmaya başladı: işte yeni dönem
Erzurum'da toplu taşıma ücretlerine yapılan zam kararıyla birlikte, 15 Mayıs tarihi itibariyle yeni ücret tarifeleri uygulanacak.

Şehir içi minibüs hatlarında tam bilet fiyatı 11 TL'den 14 TL'ye, öğrenci bileti ise 7 TL'den 10 TL'ye yükseldi. Akaryakıt fiyatlarındaki artış, zam kararının gerekçesi olarak gösterildi.

Toplu Taşıma Ücretlerinde Yükseliş: Yolculuk Maliyetlerine Etki

Erzurum'da toplu taşıma ücretlerine yapılan zam kararı, 15 Mayıs'tan itibaren yürürlüğe girecek. Şehir içi minibüslerde tam bilet fiyatı 11 TL'den 14 TL'ye, öğrenci bileti ise 7 TL'den 10 TL'ye çıkarıldı. Bu değişiklikler, akaryakıt fiyatlarındaki artışın bir sonucu olarak açıklandı.

Taksi Ücretlerinde Yükseliş: Yolculuk Maliyetlerine Etki

Erzurum'da taksi ücretlerine de zam yapıldı. UKOME'nin aldığı kararla, taksi indi-bindi ücretine yüzde 66, taksimetre açılış ücretine ise yüzde 50 oranında zam yapıldı. Geçen yıl 20 TL olan taksimetre açılış ücreti 30 TL'ye, indi-bindi ücreti ise 60 TL'den 100 TL'ye yükseltildi. Ayrıca, mesafe tarifesi (km) 30 TL, birim mesafe ölçüm aralığı (100 metre) 3 TL'ye, zaman tarifesi (saat) ise 114 TL'ye çıkarıldı.

Yolculuk Maliyetlerinde Artış: Vatandaşlar Etkilenecek

Erzurum'da toplu taşıma ve taksi hizmetlerindeki bu fiyat artışları, 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Bu değişikliklerle birlikte, şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma ve taksi hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar, artan maliyetlerle karşılaşacaklar. Yolculuk maliyetlerindeki bu artış, şehir içi ulaşımı kullanan herkesi etkileyecek ve yeni ücretlere uyum sağlamak gerekecek.