Son dakika tamamen yasaklandı! O şehirde yaşayanlara Valilik açıkladı: 30 Eylül'e kadar yasak geçerli

İl Valiliği tarafından çok önemli bir duyuru yapılmış ve 15 Temmuz'da yasak başladığı belirtildi. Bu noktada bu yasağın 30 Eylül'e kadar devam edeceği belirtilerek uymayanlara da hapis cezasına kadar ceza verilebileceği bildirildi.

O şehirde yaşayanlara son dakika duyurusu! İl Valiliği

Türkiye'de meydana gelen orman yangınları nedeni ile çeşitli kararlar alındığı belirtilerek ormanları korumak amacı ile çok önemli kararlar alınmaya başlandı. Bazı durumların olumsuzluğa neden olmasından kaynaklı olarak bazı yasak kararları alındığı duyuruldu.

30 EYLÜL'E KADAR GEÇERLİ 

Sinop'ta ormanlık alanlara giriş yasaklandığı belirtilerek yasak 30 Eylül'e kadar devam edeceği aktarıldı. Bu karar, Sinop Valiliği tarafından alınırken kararın gerekçesi, orman yangınlarına karşı önlem almak ve ormanların korunmasını sağlamak olarak açıklandı.

RİSKİN AZALTILMASI GEREKİYOR

Ormanlık alanlara giriş yasağı, Sinop'un tüm ilçelerini kapsadığı belirtilrek yasağa uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağı aktarıldı. Yasağın süresi, orman yangınları riskinin azalması durumunda değiştirilebileceği vurgulandı.

Sinop Valiliği, vatandaşlardan duyarlı olmalarını ve orman yangınlarına karşı dikkatli olmalarını isterken orman yangınlarına sebep olan veya şüpheli gördüğü kişi veya durumları İhbar Hattı'na bildirmeleri çağrısında bulundu.

SONRAKİ HABER