SON DAKİKA: Sinan Oğan canlı yayında kararını açıkladı! Kimi destekleyeceğini duyurdu

SON DAKİKA: Sinan Oğan canlı yayında kararını açıkladı! Kimi destekleyeceğini duyurdu
Gelen bir son dakika haberine göre ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın 2. turda kimi destekleyeceği merak konusu olmuştu. Sinan Oğan şu anda açıklama yapıyor..

Sinan Oğan, canlı yayında kameralar karşısına geçerek kararını açıklıyor.. Kimi destekleyeceği merak konusu olan Oğan’ın açıklamaları şu şekilde:

14 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri öngördüğümüz üzere 2. tura kaldı. ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak 5,2 oranında oy alarak seçimlerin 2. turu üzerinde etkili bir noktaya ulaştık.

Tehditler aldık, saldırılara uğradık, istedikleri şekilde davranmadığımız için hakkımızda yalan haber çıkardılar, kirli pazarlıkların parçası gibi gösterdiler, sosyal medya lincine uğradık. Ama yılmadık, yıkılmadık.

 "Yaklaşık 3 yıl önce eğer bir Türk milliyetçisi adayı olmazsa Türk milliyetçilerini yalnız bırakmayacağız dedik ve yola çıktık. Böyle bir aday çıkarsa biz çekileceğiz dedik. Ancak aday çıkmadı, biz çalışmalarımıza hız verdik. Sürecin sonlarına doğru ATA İttifakı kuruldu. 11 Mart'ta ittifakın adayı ilan edildim.

“YÜZDE 9-YÜZDE 16 BANDINDA OY BEKLİYORDUK"

"Maalesef ki birçok kesim bizim son 1 ayda çıkıp 5.2 oy almamızı şaşırarak izliyor, daha doğrusu öyle zannediyor. Bilmedikleri, görmezden geldikleri durum şuydu: Biz bu çalışmayı 3 yıldır sürdürüyorduk, dip dalgayı 3 yılda hazırladık.

"Normal şartlarda almayı beklediğimiz yaklaşık yüzde 9-16 bandında bir orandı. Seçimin son düzlüğünde sayın Muharrem İnce'ye yönelik başlatılan aşağılık linç kültürünün hedefine ulaşmasıyla bu defa son 3 günde bize dönük başlatılan yargısız infaz çalışması seçmenlerimizin ürkmesine neden olmuştur.

"ÇEKİLSEYDİK İLK TURDA BİTECEKTİ"

"Normal şartlarda almayı beklediğimiz yaklaşık yüzde 9-16 bandında bir orandı. Seçimin son düzlüğünde sayın Muharrem İnce'ye yönelik başlatılan aşağılık linç kültürünün hedefine ulaşmasıyla bu defa son 3 günde bize dönük başlatılan yargısız infaz çalışması seçmenlerimizin ürkmesine neden olmuştur. Çekilmemiz durumunda ilk turda seçimin biteceği gerçeğini sanırım herkes artık gördü.

"İlk günden beri ortaya plan koyduk, plana sadık kaldık. Hedefimiz devam ediyor. İnşallah gelecek yıllarda ulaşacağız. Temel kuralımız ise şudur: Plana sadık kal.

"ADAYLARIN BİZİM SÖYLEMLERİMİZE SARILMALARINI SAĞLADIK"

"Türk milliyetçiliğini ve Atatürkçülüğü ülkenin ana gündemlerinden biri haline getirdik. Türk milliyetçilerini kilit konumuna yükselttik. İki ittifak arasına serpiştirilmiş Türk milliyetçisi seçmeni siyasetin ana merkezine yeniden yerleştirdik. 2. tura kalan adayların bizim söylemlerimize sarılmalarını sağladık.

"14 Mayıs seçimlerinde Türk seçmen iki ittifakı da Türk milletinin hassasiyetlerine gerekli dikkati göstermediği için ciddi biçimde uyardı. Dört temel konunun ele alınarak acilen çözülmesi gerekir. Bunlardan biri sığınmacılar meselesidir.

"MİLLET İTTİFAKI BİZİ İKNA EDEMEDİ"