Son dakika midibüs şarampole yuvarlandı! Çok sayıda ölü ve yaralı var: Valilikten peş peşe açıklama geldi

Van'dan Gaziantep'e güvenlik görevlileri nezaretinde götürülen düzensiz göçmenleri taşıyan midibüsün şarampole yuvarlandığı belirtilerek kazada 21 kişi yaralandığı ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Son dakika midibüs şarampole yuvarlandı! Çok sayıda ölü ve yaralı var: Valilikten peş peşe açıklama

Van'da, İl Göç İdaresine bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde bulunan ve güvenlik görevlileri nezaretinde Gaziantep'e götürülen kaçak göçmenlerin içinde olduğu midibüsün şarampole yuvarlandığı belirtilerek meydana gelen kazada 26 kişinin yaralandığı ve 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Bu noktada 7 polis, 2 şoför, 17 göçmen olmak üzere 26 kişi yaralanırken haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayda ekip sevk edildi. Hastaneye kaldırılıp tedaviye alınan yaralılardan 5 göçmen yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği bildirildi.

ÇOK SAYIDA YARALI VE ÖLÜ VAR

Kaza, saat 03:00 sıralarında Van-Hakkari kara yolunun Kaymakamlık Çeşmesi mevkinde meydana geldiği belirtilerek geri Gönderme Merkezi'nde bulunan kaçak göçmenler, güvenlik görevlileri nezaretinde Gaziantep'e götürülmek üzere çıktı ve midibüs, sürücüsünün virajda direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle şarampole yuvarlandığı ifade edildi. Meydana gelen kazada 7 polis, 2 şoför ve 17 kaçak göçmen yaralandığı ifade edilerek olay yerine acil olarak sevk edilen AFAD, UMKE, itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından yaralılar hastanelere kaldırıldı. Hastanede ise yaralılardan 5 göçmenin hayatını kaybettiği ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA 

Van Valiliği tarafından bu kaza hakkında bir açıklama yapıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

Son dakika midibüs şarampole yuvarlandı! Çok sayıda ölü ve yaralı var: Valilikten peş peşe açıklama geldi

SONRAKİ HABER