Son dakika İzmir'den acı haber geldi! Orman yangınına müdahale ederken helikopter düştü: Müretttebatlar kayıp

İzmir'de meydana gelen orman yangınına müdahale eden helikopterin düştüğü belirtildi. Bu noktada bir kişinin cansız bedenine ulaşılırken hala arama çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Son dakika İzmir'den acı haber geldi! Orman yangınına müdahale ederken helikopter düştü

Bilindiği gibi İzmir’in Menderes ilçesinde geçtiğimiz gün orman yangını meydana geldiği hatırlanırken çıkan yangına müdahale için helikopter sevk edildi. Helikopter ise yangınının söndürülmesi için Tahtalı Barajı’ndan su alırken düştüğü duyuruldu. Yangın söndürme helikopterinin düşmesinin ardından ekipler olay yerine çok acil olarak sevk edildi ve 4 mürettebattan birinin cansız bedenine ulaşıldığı ifade edildi. Ayrıca ekiplerin diğer 3 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiğinin altı çizildi.

BİRİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI 

İzmir’in Menderes ilçesinde önceki gün orman yangını meydana gelirken yangına müdahale için bölgeye helikopter sevk edildi. Yangına müdahale için Tahtalı Barajından su alan helikopterin düştüğü ifade edildi. Helikopterin içinde bulunan 4 kişiden birinin cansız bedenine ulaşılırken 3 kişiyi de arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Birinin cansız bedenine ulaşılırken, 3 kişiyi arama çalışmalarının da hala devam ettiği bildirildi.

3 KİŞİYİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Konu ile ilgili olarak 36 saattir Mehmet Akif Tutuk ile diğer 2 Kırgız uyruklu mürettebatın kurtarılması için çalışma yapıldığı belirtilerek emniyet, jandarma, Sahil Güvenlik, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından bölgede çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

SONRAKİ HABER