Son dakika herkes bu açıklamayı bekliyordu! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan istifa açıklaması geldi

Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte CHP’de istifa tartışmaları devam ederken Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni açıklamalar geldiği belirtilerek Kılıçdaroğlu ‘Partinin başında kalacak mısınız?’ sorusuna yanıt verdi.

Son dakika herkes bu açıklamayı bekliyordu! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan istifa açıklaması geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olmuş, 14 Mayıs ve 28 Mayıs'taki seçimleri kazanamamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu.

İSTİFA EDECEK Mİ?

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu hakkındaki eleştiriler nedeniyle partinin başında kalıp kalmayacağı sorusuna yanıt verdi. Bu doğrultuda Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Ona parti karar verir tabi doğal olarak. Partinin kendi gelenekleri vardır. O gelenekler içerisinde hareket edilir"

İMAMOĞLU VE KAFTANCIOĞLU AÇIKLAMASI 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile görüşmeleriyle ilgili de açıklama yapan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Canan Hanım, İstanbul'daki gelişmeleri aktarmak için ayda bir gelirdi. Ekrem İmamoğlu da büyükşehir belediye başkanımız. O da geliyordu. Dolaysıyla o çerçevede zaman zaman Mansur Yavaş Bey'le de bir araya geliriz. Artılar, eksiler sorun varsa nasıl çözeriz konuşuyoruz. Bunlar olağanüstü olay değil bildiğimiz rutin, sıradan olan gelişmeler bu olağan. Oturup, konuştuk. Ben İstanbul'a gittiğimde orada da beraber oluruz. Onlar belli aralıklarla Ankara'ya gelirler, Ankara'da beraber oluruz. Karşılaştıkları sorunlar varsa onları anlatırlar. Bu şekilde yolumuza devam ediyoruz"

SONRAKİ HABER