Son dakika Fuat Oktay acı haberi duyurdu! Depremde can kaybı sayısı artıyor: Can kaybı 2.300'ü geçti

Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise yaptığı açıklamalarında can kaybı sayısının arttığını belirtti.

Son dakika Fuat Oktay acı haberi duyurdu! Depremde can kaybı sayısı artıyor!

Gece saat 04.17'de Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kayseri, Malatya, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep'te de hissedildi. Deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Artçı sarsıntılar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

"İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir."

CAN KAYBI SAYISI ARTTI

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 6 bin 217 bina yıkıldı, şu ana kadar 2 bin 379 kişinin hayatını kaybettiği de Cumhurbaşkanı Yarımcısı Fuat Oktay tarafından açıklandı. Ayrıca depremlerde toplam 14 bin 483 kişinin yaralandığı 7 bin 840 kişinin enkazdan çıkarıldığı aktarıldı. 

YAPILAN AÇIKLAMA 

Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tüm İl AFAD Müdürlükleri teyakkuza geçirilmiş olup arama ve kurtarma başta olmak üzere tüm ekipler bölgeye sevk edilmektedir. Kahramanmaraş’a Kayseri Valisi, Hatay’a Mersin Valisi, Gaziantep’e Mardin Valisi, Adıyaman’a Tunceli Valisi, Osmaniye’ye Bingöl Valisi ve Malatya’ya Sivas Valisi koordinasyon sağlamak üzere görevlendirilmiştir"

SONRAKİ HABER