Son dakika! CHP'de çok büyük değişim! Özgür Özel'den Genel Başkan adaylığı: Kemal Kılıçdaroğlu gidiyor mu?

CHP'de Özgür Özel Genel Başkan adayı oldu. Son dakika açıklaması az önce gelirken Özel adaylığını resmen ilan etti.

Son dakika! CHP'de çok büyük değişim! Özgür Özel'den Genel Başkan adaylığı

CHP'de Özgür Özel Genel Başkan adayı oldu. Bu haberi duyan birçok kişi şaşırdı. Özgür Özel, uzun yıllardır CHP'nin önemli isimlerinden biri olduğu bilinirken Partinin grup başkanvekili olarak parlamentoda etkin bir rol oynayan Özgür Özel az önce yaptığı açıklamalarında Genel Bşakan adayı olduğunu belirtti.  

DİNAMİKLEŞTİRMEK İSTİYOR 

Özgür Özel, Genel Başkan adaylığını açıkladığı basın toplantısında, CHP'nin iktidara gelmesi için yeni bir vizyon ve strateji ortaya koyduğunu ifade ederek CHP, Türkiye'nin en köklü ve en büyük partisiolduğunu  son yıllarda yaşanan siyasi ve ekonomik krizler karşısında yeterince etkili olmak gerektiğini  bu nedenle, partinin yeniden yapılandırmak, gençleştirmek ve dinamikleştirmek istediğini paylaştı. 

ÖZGÜR ÖZEL ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

Özgür Özel yaptığı basın açıklamasında kadınların etkin olacağı siyaset tarzını etkin kılmak için, sağlık hizmetlerinden herkesin yararlanabileceği bir Türkiye için, başka Somalar, Ermenekler yaşanmaması için, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını ilan ettiğini belirterek CHP değişirse Türkiye'nin de değişeceğini vurguladı.

Özel, ayrıca, CHP'nin demokrasi, adalet, özgürlük ve barış gibi temel değerlerine sahip çıkacağını, ancak bunları sadece söylemde değil, eylemde de göstereceğini belirterek bunun bir yolculuk hikayesi olduğunu ifade etti.

SONRAKİ HABER