Son Dakika: Bakan Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını ilettiği iddia edildi

Milli Gazete'nin haberine göre dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sunduğu iddia edildi.

Son Dakika: Bakan Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını ilettiği iddia edildi

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar ile gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını sunduğu iddia edildi. Gelen bu iddia ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne cevap verdiği ise en çok merak edilenlerin arasında yer aldı. 

Milli Gazete tarafından yer alan haberde, "Kulislerden edinilen bilgilere göre Erdoğan'ın Soylu'nun affını kabul ettiğini belirtirken, bazı çevreler bu talebi şimdilik cebinde beklettiği ifade ediliyor" cümleleri yer aldı. Gelen bu iddiaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun olası bir istifasının ardından da yerine gelecek olan ismin belli olduğu iddiaların arasındaydı. 

Yapılan bu açıklamalara göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından iletilen istifa ile birlikte yerine gelecek olan ismin de belli olduğu iddiası ortaya çıktı. Habere göre, "Faruk Çelik çağrılıp görüşülmüş. Faruk Çelik de bütün ekibine haber vererek İçişleri Bakanlığı’na hazırlanıyor. Yakın ekibi bugün yarın Faruk Çelik’in İçişleri Bakanlığı görevine getirileceği an meselesi diyor" ifadeleri kullanıldı. 

Konu hakkında henüz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından doğrulanmış bir bilgi gelmese de bu iddialar gündeme kısa sürede oturdu. 

SONRAKİ HABER