Son dakika, acı haber duyuruldu! Leyla ile Mecnun'un usta ismiydi: Hayatını kaybetti

Leyla ile Mecnun'un sevilen isminin hayatını kaybettiği belirtildi. Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu ambulansta hayatını kaybettiği ifade edildi.

Son dakika, acı haber duyuruldu! Leyla ile Mecnun'un usta ismiydi: Hayatını kaybetti

Leyla ile Mecnun dizisinin sevilen ismi Köksal Engür’den acı haber geldiği belirtilerek Türk sinema ve tiyatro dünyasının duayen isimlerinden olan Engür, 76 yaşında böbrek yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği ifade edildi. Usta oyuncunun vefat haberi ise sevenlerini yasa boğdu.

Leyla ile Mecnun dizisinin Aksakallı dedesi Köksal Engür'den Acı haber gelirken Köksal Engür'ün ölümü sanat dünyasını ve hayranlarını yasa boğdu. Ünlü oyuncu son olarak yeniden çekilen Leyla ile Mecnun dizisinde rol almıştı. Aynı zamanda ses sanatçısı olan Engür, bugüne kadar birçok çizgi film karakterinin sesine Hayat verdi.

SOSYAL MEDYADAN DUYURULDU 

Köksal Engür’ün Leyla ile Mecnun dizisinden rol arkadaşı olan oyuncu Cengiz Bozkurt acı haberi sosyal medya hesabından paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

"Köksal Engür abimizi böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlar sebebiyle kaybettik. Cenazesine dair açıklamayı yarın yapacağız. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun"

Son dakika, acı haber duyuruldu! Leyla ile Mecnun'un usta ismiydi: Hayatını kaybetti

KÖKSAL ENGÜR HAKKINDA 

Kars'ta 1946 tarihinde dünyaya gelen Köksal Engür, henüz 10 yaşındayken TRT Ankara Radyosu çocuk saati programında kısa radyo tiyatroları yapmaya başladı. 1969 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünden mezun olan sanatçı TRT'de programlara katılmanın yanında seslenmeye çalışmaları yaptı.

Türk sinemasının duayen isimlerinden olan Köksal Engür, Ankara Halkevi, Sahne 9, Ankara Deneme Sahnesi, Çağdaş Sahne, Hodri Meydan Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ve Küçük Sahne gibi özel tiyatrolar ile Bakırköy Belediye Tiyatrosu ve Devlet Opera ve Balesi yapımlarında rol aldı.

Sonrasında tiyatrodan çıkıp dizi ve filmlerde de rol almaya başlayan sanatçı çizgi film karakterlerinin sesine de hayat verdi.

1999 yılında Afife tiyatro ödüllerinde yılın en iyi erkek oyuncusu olan Köksal Engür 2002 yılında ise yılın en başarılı müzikal ya da komedi erkek oyuncusu seçildi. Köksal Engür 2005 yılında 16 Ankara Film Festivali'nde yardımcı erkek oyuncu ödülünü de sahibi oldu.

Sesi ile birçok Hollywood karakterine de hayat veren Köksal Engür, Robert de Niro, Al Pacino, Dustin Hoffman ve Robin Williams'ı seslendirdi.

SONRAKİ HABER