Son dakika 55 il için alarm verildi! 29 il için 'turuncu', 26 kent için 'sarı' alarm: Kıyamet kopacak

Meteoroloji'den yapılan açıklamada Marmara Bölgesi'ne hafta sonu fırtına uyarısı yapıldı ve THY, yarın İstanbul'da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle 40 seferini karşılıklı olarak iptal etti. 55 şehir için de alarm verildi.

Son dakika 55 il için alarm verildi! 29 il için 'turuncu', 26 kent için 'sarı' alarm

İstanbul'da yarın ve pazar günü beklenen şiddetli fırtına nedeniyle Türk Hava Yolları (THY), 40 seferini karşılıklı olarak iptal etti. THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, Meteorolojik Acil Durum Komitesi kararı doğrultusunda alınan bu kararın güvenlik önlemleri çerçevesinde olduğu vurgulandı.

Açıklamada, yolcuların sefer durumunu kontrol etmeleri için THY'nin internet sitesindeki "uçuş durumu sorgulama" bölümünü kullanmaları önerildi.

AFAD'dan Meteorolojik Uyarı: 55 İl İçin "Sarı" ve "Turuncu" Alarm

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), olumsuz hava koşulları nedeniyle 55 il için meteorolojik uyarıda bulundu. "Turuncu" alarmın verildiği 29 il arasında İstanbul da bulunuyor. Ayrıca, 26 il için "sarı" uyarı yapıldı. Valiliklere yapılan uyarıda, ekiplerin teyakkuz halinde olmaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Cumartesi sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (50-70 km/saat) beklendiği, pazar günü sabah saatlerinden itibaren ise kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) ve doğusunda yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde esmesi beklenen rüzgarın ulaşımda aksamalara, çatı uçmalarına, ağaç ve direk devrilmelerine neden olabileceği belirtildi.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bölge sakinlerinden dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

SONRAKİ HABER