Sinan Oğan’dan Kılıçdaroğlu’na 2. tur açıklaması! Son dakika duyurdu

Türkiye 28 Mayıs 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerine adım adım ilerliyor. Seçimin ikinci turunda geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıklayan Sinan Oğan'ın hedefinde bu kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Sözleri ise çok sertti.

Sinan Oğan’dan Kılıçdaroğlu’na 2. tur açıklaması! Son dakika duyurdu

Sinan Oğan, dün katılmış olduğu canlı yayında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi. Oğan, yaptığı açıklamasında CHP Liderine 2. Tura kalma şansı verdiklerini ifade ederek, “Kılıçdaroğlu'na şu hatırlatmayı yapmak isterim. Siz bugün 2. tura kaldıysanız bu, Sinan Oğan sayesindedir. Cumhurbaşkanlığı kazanmaya dair en ufak bir umut vermemişsiniz. Hala çıkmış bize bir şeyler söylüyorsunuz. Sana ikinci şansı ben verdim. Çıksın bize teşekkür etsin” dedi.

“ÇIKSIN BİZE TEŞEKKÜR ETSİN”

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda yüzde 5,17 oranında oy alan Sinan Oğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle 2. Tur mesajı verdi. Oğan, Kılıçdaroğlu’nun kendisine teşekkür etmesi gerektiğini ifade ederek, “Sayın Kılıçdaroğlu'na sadece şu hatırlatmayı yapmak isterim. Siz bugün 2. tura kaldıysanız bu, Sinan Oğan sayesindedir. Bunun farkında mısınız? Cumhurbaşkanlığı kazanmaya dair en ufak bir umut vermemişsiniz. 2. tura kalmışsanız bugün, bizim sayemizdedir. Hala çıkmış bize bir şeyler söylüyorsunuz. Sana ikinci şansı ben verdim. Çıksın bize teşekkür etsin." dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NDAN HİÇBİR TALEBİM OLMADI"

Sinan Oğan yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu'ndan da hiçbir talebim olmadı. Ben bir prensip ortaya koydum, ilkelerimizi ortaya koyduk. Seçimi kazanacağına dair hiçbir ikna edici bir şey kullanmadı. Benim kırmızı çizgim HDP'ydi. Onları dışarı bırakarak bu seçimi nasıl kazanacaksınız? dedim. İkna edici bir cevap alamadım. HDP ile yan yana gelmem eşyanın tabiatına aykırı."

HDP KILIÇDAROĞLU'NA DESTEĞİNİ ORTAYA KOYDU"

Bugün itibarıyla HDP sayın Kılıçdaroğlu'na desteğini ortaya koymuştur. HDP biz desteklemiyoruz deseydi, Kürt vatandaşlarımız istediğine verebilirsiniz deselerdi ben anlayabilirdim. HDP kurumsal bir şekilde desteğini ortaya koymuştur.

"HDP'NİN OLDUĞU YERDE TÜRK MİLLİYETÇİLERİ OLMAZ"

3 sene önce yola çıktım ben ve 3 sene önce HDP Türk siyasetinin kilit noktası olmaktan kaldıracağız demiştir. HDP'nin olduğu yerde Türk Milliyetçileri olmayacaktır. Göreceksiniz.

"PARLAMENTO BİLE ALAMAMIŞSINIZ NE KONUŞUYORSUNUZ?"

21 yıllık bir iktidar karşısında parlamento bile alamamışsınız, siz ne konuşuyorsunuz? Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı'nın ayrı taraflarda olması ülkeyi krize götürür. Parlamentoyu alanlara destek vermekten daha doğal bir şey olamaz. Bu ülkenin tek bir istikrarsızlığa tahammülü yoktur. İstikrarın olmadığı yerde yaşanacak kriz hepimizi etkileyecek.

"VATANDAŞI İKNA EDEMEMİŞSİNİZ"

Beni linç etmeyin, yeterince dersine çalışmayanları linç edin, 20 yılda iktidar yıpranır ve siz buna rağmen üstünlüğü sağlayamamışsınız. HDP'siz bir parlamento üstünlüğü olsaydı düşünürdük. Hepsi bir araya gelse dahi bir üstünlük kurulamıyor. Siz vatandaşı ikna edememişsiniz.

"İLKELER BAZINDA UZLAŞMA SAĞLADIK"

Sayın Meral Akşener bir karar verdi masadan kalktı. Aynı güruh nasıl bir linç etmektir. Ailesine özel hayatına kadar Sayın Akşener'i perişan ettiler. Akşener geri döndü bu sefer övmeye başladılar. Sonra Sayın İnce'ye başladılar, sürecin dışına itildi. Şimdi de sıra bize geldi. Biz hangi pazarlığı yaptık? İlkeler bazında bir uzlaşma sağladık sadece."

SONRAKİ HABER