Sinan Ateş davasında gelişmeler sürüyor! 3 kişi daha gözaltına alındı!

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş cinayeti ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Konuya ilişkin üç kişi daha gözaltına alındı.

Sinan Ateş davasında gelişmeler sürüyor! 3 kişi daha gözaltına alındı!

Sinan Ateş cinayetine ilişkin Tolgahan D., daha önce iki kez göz altına alınmış ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi olduğu iddia edilen Tolgahan D., üçüncü kez gözaltına alındı. Tolgahan D. ile birlikte iki kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan diğer iki kişiden birinin de avukat olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

CİNAYETE İLİŞKİN SORUŞTURMALAR SÜRÜYOR

Sinan Ateş davasında gelişmeler sürüyor! 3 kişi daha gözaltına alındı!

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022'de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Uğradığı saldırıda Sinan Ateş, omuzundan yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Sinan Ateş, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, şüpheliler Tolgahan D., E.Y. ve S.Ö. hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başsavcılığın talimatı üzerine şüphelileri gözaltına aldı. Şüphelilerin, ifade ve diğer işlemlerinin emniyette devam ettiği öğrenildi.

MERAL AKŞENER ‘SUİKAST DÜZENLENDİ’

Sinan Ateş cinayetinin soruşturması devem ederken, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den, Sinan Ateş cinayetine dair bir açıklama geldi. Meral Akşener açıklamasında; ‘’Sinan Ateş'e karşı aşağılık bir suikast düzenlendi. Bu elim olaya Ateş ailesinin talebi üzerine siyaseti bulaştırmak istemedim. Güvenlik güçlerimizin olayın aydınlatılması için ellerinden geleni yapacağıma inandım. Suikastın üzerinden geçen 26 günün ardından görüyorum ki bu olay artık aileyi aşmış ve devlet yönetiminde ciddiyetin ne kadar kaybolduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Sayın Erdoğan, senin yönetemediğin bu devletin içinde neler dönüyor?’’ ifadelerine yer verdi.

SONRAKİ HABER