Sıcaklıklar çok sert düşecek! Kar yağışı başladı: İşte uyarı yapılan iller

Birçok şehir için uayrı yapılmıştı. Yapılan uyarıda birçok şehirde kar yağışı beklendiği belirtilmişti ve yağış başladı. Bunun ardından İstanbul dahil birçok şehir için de uyarı yapıldı.

Sıcaklıklar çok sert düşecek! Kar yağışı başladı: İşte uyarı yapılan iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın ve Cumartesi günü için kar, sağanak ve fırtına uyarısında bulundu. Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası nedeniyle İstanbul için Cumartesi günü önemli bir hava değişikliği bekleniyor. Sıcaklıklar Pazar gününden sonra düşüşe geçecek ve 4 derecelere kadar düşecek.

ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR OLACAK 

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar, bazı bölgelerde karla karışık yağmur ve kar olarak etkili olacak. Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bursa, Osmaniye, Ordu, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman çevreleri ile Hatay kıyılarında yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı:

Yağışların, yukarıda belirtilen bölgelerde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli Rüzgâr Uyarısı:

Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek rüzgar nedeniyle olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önemlidir.

Meteoroloji'nin cumartesi günü paylaştığı haritada ise Türkiye'nin büyük bir bölümünde sağanak, kar ve fırtına beklenmektedir.

Meteoroloji, Ağrı, Artvin, Bitlis, Giresun, Hakkari, Hatay, Muş, Rize, Siirt, Trabzon, Van, Şırnak için sarı uyarıda bulunmuştur.

HAFTA SONU HAVA SOĞUYOR

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Hafta sonu hava soğuyor İç Anadolu’da karla karışık yağmur bekleniyor. Cumartesi Marmara’da kuvvetli yağmur var. Cumartesi şiddetli yağıştan İstanbul, İzmir, Muğla, Antalya, Mersin etkilenecek” dedi.

Meteoroloji birçok kent için kar uyarısında bulunmuştu. Beklenen kar yağışı özellikle Uludağ, Bolu başta olmak üzere birçok kentte etkisini göstermiştir.

Meteoroloji birçok kent için kar uyarısında bulunmuştu. Beklenen kar yağışı uludağ, bolu başta olmak üzere birçok kentte etkisini gösterdi.

SONRAKİ HABER