Serbest bırakılan Kolivar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, Türk Milletine, Cumhurbaşkanına ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine hakaret suçundan gözaltına alınmıştı. Kısa bir süre içeride kalan Kolivar, serbest bırakıldı ama hakaretlerine halen devam ediyor.

Serbest bırakılan Kolivar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret

Serbest bırakılan Kolivar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret - Geçen ay katıldığı canlı yayın programında skandal sözler söyleyen Kolivar, 'Türk milletini alenen aşağılama' ve 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlarından tutuklanmıştı. Bir hafta sonra tahliyesi gerçekleşti. Ancak halen durmak bilmiyor. Fırıncılara 'rüşvetçi', Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'diploması yok' iftiralarında bulundu.

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, kaldığı yerden hakaretlerine devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a FETÖ terör örgütü üyelerinin sık sık dile getirdiği 'diplomasi yok' iftirasına kendisi de katıldı. Aynı zamanda fırıncı esnafa da 'rüşvetçi olmak'la suçladı.

Tahliye edildikten sonra basın toplantısı düzenleyen Kolivar, 52 dakikalık konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında, 'Diploması yok, olsa her yerde çarşaf çarşaf dagalandırırdı' şeklinde açıklamalarına devam etti. Fırıncılara yönelik hakaret eden Kolivar, 'Fırıncılar verdikleri rüşvetle hayatlarını devam ettiriyor. Hatta belediyelerin birçok birimleri fırıncı esnafının verdiği rüşvetlerle ayakta duruyor' dedi.

FETÖ terör örgütü üyelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı söylediği 'diplomasi yok' iftirasına katılan Kolivar, 52 dakikalık açıklamalarında dile getirdi.

NEDEN TUTUKLANMIŞTI?

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, gözaltına alınmasına neden olan söylemlerinde, 'Siz temel gıda maddesi sayıyorsunuz ben saymıyorum. Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bilimsel bir şey konuşuyorum, ezber değil. Kişi başı tüketim 210 kilo; İsveç, Norveç, Japonya'da 50 kilo. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için başında 20 senedir böyle yöneticiler duruyor' demişti.

Katıldığı canlı yayın programında sunucunun, 'Herkes masasına ekmek koyuyor' lafı bitmeden araya giren Kolivar, 'Hanımefendi bilimsel bir şey konuşuyorum, ezbere konuşmuyorum' diyerek hakaretlerinin altından yatan bilimsel veriler olduğunu dile getirmişti.

Ekmek üretiminde fatura, buğday ve işçi giderlerini öne sürerek İstanbul'da Aralık ayında ekmeklerin 7,5 TL'den satılacağını açıklayarak ilgileri üstüne çekmeyi başardı. Böylelikle olay silsilesi gelişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cihan Kolivar hakkında şüpheli sıfatıyla gözaltı kararı çıkararak, hakim tarafından tutuklanma kararı çıkmıştı. Geçen hafta tahliye edilen Kolivar, halen hakaretlerine devam ettiği açıklamalar gündemde büyük yankı uyandırdı.

SONRAKİ HABER