Seçimler için son dakika gelişmesi! Adayların pusula sırası belli oldu: Erdoğan bakın kaçıncı sırada

Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerlerinin kura ile belli olduğu belirtildi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı adaylarının listedeki yeri de belli oldu.

Seçimler için son dakika gelişmesi! Adayların pusula sırası belli oldu: Erdoğan bakın kaçıncı sırada

YSK Başkanı Ahmet Yener tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Yener 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçiminde adayların oy pusulasındaki yerlerin belirlenmesi ile ilgili olarak kurul tarafından kura çekimi yapıldığı ifade edildi.

ADAYLAR KİMLER? 

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem milletvekili genel seçiminde Cumhurbaşkanı adaylarının alfabetik sıraya göre Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Sinan Oğan olduğunu ifade etti.

YSK Başkanı Yener açıklamalarında "Kura çekiminde kullanacağımız fanuslardan birinde Cumhurbaşkanı adaylarımızın diğerlerinde ise seçime katılacak Cumhurbaşkanı adayı sayısı kadar rakam bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı adayı adlarının yazılacağı fanusta çekim yapılacaktır. Çekimde ben, kurul üyemiz sayın Orhan Usta Bey adayları çekecek. Hangi Cumhurbaşkanı adayının ismi çıkmış ise adayların kurulda hazır bulunan temsilcileri çekecektir." ifadelerini kullandı.

PUSULA SIRASI 

Yapılan kura sonucuna göre pusulada adayların sırası şöyle olacak:

1- Recep Tayyip Erdoğan

2- Muharrem İnce

3- Kemal Kılıçdaroğlu

4- Sinan Oğan

SONRAKİ HABER