Seçim sonuçları sonrası Meral Akşener'den ilk açıklama: CHP Genel Merkezine gidiyor! Erdoğan'ı tebrik etti ve...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferinin ardından gözler muhalefete çevrilmişti ve İYİ Parti lideri Meral Akşener'den seçim sonuçlarına ilişkin bir açıklama geldi.

Seçim sonuçları sonrası Meral Akşener'den ilk açıklama: CHP Genel Merkezine gidiyor

Türkiye 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi için sandık başına gittiği belirtilerek milyonlarca seçmen sabahın erken saatlerinden itibaren oyunu kullandığı paylaşıldı. YSK'nın seçim yasaklarını kaldırmasının ardından sonuçlar geldiği beliretilerek resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'nu geride bırakak zafere ulaştığı vurgulandı.

AÇIKLAMA YAPILDI 

Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in saat 22.00'da açıklama yapacağı bildirilmişti ve açıklama yapıldı. Bu açıklamada Meral Akşener açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin bize verdiği muhalefet görevini bugüne kadar olduğu gibi aynı ciddiyetle, 'seçmen velinimettir' anlayışıyla yürüteceğiz. Millet iradesinin üzerinde hiçbir irade yoktur. Millet sözünü söyledi, bize düşen bu mesajı anlamak, anladıktan sonra da gereğini yapmaktır. İyi parti olarak bunu yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

ERDOĞAN'I TEBRİK ETTİ

Kesin olmayan sonuçlara göre yeniden seçilen Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Milletimizin kararının milletimize memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Erdoğan'ın da seçim sonuçlarından gerekli dersi çıkarması gerektiğini hatırlatıyorum. Umarım ki kendisine oy vermeyenlerin de cumhurbaşkanı olduğunu kabul eder. Umarım ki bizim gibi kendisi de seçim sonuçlarının muhasebesini dürüst biçimde yapar. Biz yarından itibaren bu sonuçları bu şekilde yorumlayacağız. Her ne kadar Kısıklı'daki konuşması pek umutlandırmasa da çok üzüldüm. Sayın Kılıçdaroğlu'nu büyük bir zevkle kendisini alkışlayan vatandaşlara yuhalattı. Bu yeni seçilmiş bir cumhurbaşkanına yakışmaz. İnşallah bu ayıplı davranış son olur. Bizim için sonuç esastır, yarın ilk gündür.

'SANDIKTAN ÇIKAN 2 MESAJ VAR'

Biz öncelikle 14 Mayıs'taki seçim sonuçlarını tartışmadık aramızda. İkinci tur seçimine odaklanalım diye 14 Mayıs'ı tartışma işini 28 Mayıs sonrasına bırakmıştık. Kazansak da kaybetsek de böyle yapacaktık. Burada 2 mesaj var, birisi İyi Parti'ye verilen mesaj, milletvekili sayımızı tekrarladık. Bunu tüm arkadaşlarımızla anlamaya çalışacağız. İkinci mesaj ise cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimindeki tablo.

CHP GENEL MERKEZİ'NE GİDİYOR

6'lı masanın ilerlemesiyle cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu'nun üzerine kaldı ve seçime gidildi. Bugün Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine saat 22.30'da CHP Genel Merkezi'ne gidiyoruz. Bu konuyu 1 dakika ile anlatmak mümkün değil. Çünkü 6'lı masayı bir araya toplayan Sayın Kılıçdaroğlu idi. Onun neticesinde de kendisini destekledik ve çalıştık."

SONRAKİ HABER