Samsung kullanıcıları dikkat! Telefonunuz ele geçirilebilir! Hem de sadece telefon numaranızla!

Google tarafından yapılan son açıklamalarda, Samsung cihaz kullanıcıları güvenlik açıklarına karşı uyarıldı. Google’ın güvenlik araştırmaları yapan ekibinin yeni güvenlik açıkları bulduğu ve bu nedenle kullanıcıların dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

Samsung kullanıcıları dikkat! Telefonunuz ele geçirilebilir! Hem de sadece telefon numaranızla!

Gelişen teknoloji insanların her alanda ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılamasına imkan sunuyor. Büyük bir pratiklik sağlayan teknoloji aynı zamanda, büyük sorunların yaşanma riskini de beraberinde getiriyor. Teknolojik cihazlardaki bazı güvenlik açıkları, kişisel bilgilere kolay bir şekilde erişilmesine sebebiyet veriyor.

Google tarafından yapılan açıklamalarda, Samsung’un modellerinde on sekiz güvenlik açığı bulunduğu ifade edildi. Google’ın güvenlik araştırmaları yapan ekibi tarafından tespit edilen bu on sekiz güvenlik açığının dördünün, bilgisayar korsanlarının yalnızca telefon numarası ile telefonu ele geçirilmesine imkan sunduğunu da ifade edildi.

SAMSUNG’DA 18 GÜVENLİK AÇIĞI TESPİT EDİLDİ

Samsung kullanıcıları dikkat! Telefonunuz ele geçirilebilir! Hem de sadece telefon numaranızla!

Dünya teknoloji devi Google’ın güvenlik araştırmaları yapan ekibi Project Zero; Pixel 6 ve Pixel 7 gibi cihazlara ve Galaxy S22 ve A53’ün bazı modellerine güç sağlayan Samsung modemlerde son derece önemli sorunlar bulduğunu açıkladı. Google’ın güvenlik araştırmaları ekibinin yayınladığı son blog gönderisine göre, Exynos modemler, kullanıcının telefon numarası dışında herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan telefonun uzaktan ele geçirilmesine neden oluyor. Google, Pixel için mart güvenlik güncellemesinin sorunu düzeltmesi gerektiğini bildirdi. Google, belirtilen araçlardan herhangi birine sahip olunması durumunda kullanıcıların kendilerini koruması için wifi aramasını kapatmalarını tavsiye ediyor.

TEHLİKE ALTINDA OLAN O CİHAZLAR

Google'ın güvenlik açığı bildiriminde yer aldığını ifade etti araçlar listesi şu şekilde açıklandı;

  • Galaxy S22, M33, M13, M12, A71, A53, A33, A21, A13, A12, A04

  • Vivo serisinde yer alan; S16, S15, S6, X70, X60 ve X30

  • Exynos W920 yonga setine sahip giyilebilir cihazlar

  • Exynos Auto T5123 yonga setini kullanan tüm araçlar

SONRAKİ HABER