Sağlık Bakanlığı personel alımında son durum! Başvurular ne zaman başlıyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından personel alımı için duyurular yayınlanmıştı. Daha sonra bu başvuruların ne zaman yapılacağı merek edilmeye başlandı. Başvuruların ne zaman yapılacağı ile ilgili son durum da netleşti.

Sağlık Bakanlığı personel alımında son durum! Başvurular ne zaman başlıyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından 85 bin personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bu duyuruların ardından bu alımın yüksekliği nedeniyle alımların 2 etapta gerçekleşeceği bilgisi de gelmişti. İlk alımın gerçekleşmesinin ardından 2. Alım merak konusu oldu. İşte haberimizin devamında başvuruyla ilgili tüm detaylar sizlerle…

Personel alımında ilk etap tamamlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından son zamanların en büyük alımlarından biri gerçekleştiriliyor. Toplamda 85 bin kişinin atanacağı bu alımda birçok kadro bulunuyor. Farklı branşlardan alım olması da birçok kişiyi bu konuda umutlandırıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bu atamanın oldukça büyük olmasından dolayı 2 ayrı etapta gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Bu duyurunun ardından ilk etap için alınacak olan 42.500 kişinin ataması tamamlandı.

Ataması tamamlanan kişiler hak kazanıp kazanmadığını resmi internet sitesinden sorgulayarak öğrendi. İlk etapta faklı branşlardan kişiler işlerine alınmaya başladı. Bu anlamda yapılan atama çoğu kişiye umut ve iş imkânı oldu. Devlet bünyesinde çalışmak isteyen ve bunun için ter döken kişiler haklarına kavuşmuş oldu. İlk etap alımlarının tamamlanmasının ardından 2. Etap için başvuruların ne zaman yapılacağı merak edilmeye başlandı. İlk atamada hak kazanamayan kişiler 2. Atama için hala umutlarını korumaya devam ediyor.

İkinci etap için detaylar belli oldu mu?

İlk etap alımları tamamlandıktan sonra gözler 2. Etap alım başvurularına çevrildi. Bu anlamda ise henüz bir açıklama gelmedi. Sağlık Bakanlığı’ndan ise konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. İlk etapta personel alımları 30 bin sözleşmeli sağlık personeli, 15.537 tıbbi sekreter, 5.831 hemşireden oluşmuştu. Bu alımların ardından 2. Etap için branşların belli olup olmadığı da merak edildi. Bu konuda da henüz bir açıklama bulunmuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise durum hakkında “ilan ettiğimiz 85 bin personelin 42.500 kişisinin atamasını şimdi gerçekleştiriyoruz. Diğer yarısı ise peşinden alınacak” açıklamasını yaparak en kısa sürede sonucun belli olacağına değinmiş oldu.

SONRAKİ HABER