Sağlık Bakanı Fahrettin Koca taban ek ödemeleri hakkında açıklama yaptı!

Dün sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yapılan taban ek ödemeleri katsayıları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca taban ek ödemeleri hakkında açıklama yaptı!

Bir süredir gündemde olan ek ödeme hakkında merak edilen konulara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklık getirdi. Dün sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Koca, sağlık çalışanlarına ödenen ek ödemeler ile uzman sağlık personellerine ödenen taban ek ödemelerinin katsayı farkı olup olmayacağını açıkladı. Konu ile ilgili açıklamalarını Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdi. 

FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar şu şekildeydi; 

"Hastanelerde görev yapan halk sağlığı, biyokimya, mikrobiyoloji ve diğer temel bilim uzmanları için 3'e çıkarılıp diğer uzmanlarla eşitlenen katsayı Eylül'de uygulanacak. Temel bilimler dahil afiliye hastane ile sözleşmesi olan uzmanlar arasında katsayı farkı olmayacak. Birinci basamak sağlık kuruluşlarında (İSM, TSM) taban ek ödeme katsayısı kurum hedeflerinin yayınlanmasıyla birlikte 1'e çıkmıştı. Toplu sözleşmeden doğan haklar çerçevesinde bu katsayı hekim dışı sağlık personeli için 1,1'e çıkmış olacak. Değişiklik uygulamaya konuldu."

112 Acil Hizmetlerde çalışan personelin taban ek ödemesinin yüksek tutulduğunu belirten Bakan Koca, "Hesaplamada kullanılan katsayı, hekimlerde yüzde 10, diğer sağlık personelinde yüzde 40 oranında artışla uygulamaya konuldu. Toplu sözleşmeden doğan haklar ile hekim dışı sağlık personeli için ayrıca yüzde 10 artış gerçekleşti." 

Yapılan bu açıklamalar ile birlikte herhangi bir şekilde sağlık çalışanları ile uzmanlar ile katsayı farklı olmayacağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklığa kavuşturulmuş oldu. 

SONRAKİ HABER