Sağanak yağış, kar ve fırtına devam edecek! Meteoroloji alarm verdi: O illerde yaşayanlar dikkat

Hava durumu hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada hava sıcaklığının düşeceği fırtına ve yağışların devam edeceği belirtildi.

Sağanak yağış, kar ve fırtına devam edecek! Meteoroloji alarm verdi: O illerde yaşayanlar dikkat

Hafta sonu boyunca ülke genelinde etkili olan sağanak yağmur ve fırtına, önümüzdeki günlerde bazı bölgelerde devam edecek. İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde fırtına beklenirken, sıcaklıkların düşmesi öngörülüyor.

YAĞIŞ BEKLENİYOR 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan 20 Kasım hava durumu raporuna göre, ülke genelinde hava çok bulutlu olacak. İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Çankırı, Urfa çevreleri ve Ankara'nın kuzey kesimlerinde yağış bekleniyor.

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; İç Anadolu'nun yüksekleri, Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar olması beklenirken, bazı bölgelerde yağışın kuvvetli, hatta çok kuvvetli ve şiddetli olması öngörülüyor.

ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı bölgelerde yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altında düşeceği, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta, yer yer kuvvetli eseceği belirtilirken, bazı bölgelerde kısa süreli fırtına ve tam fırtına bekleniyor. Kuvvetli rüzgar uyarılarına dikkat çekilerek, çeşitli olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği vurgulanmıştır.

SONRAKİ HABER