Ronaldo’dan büyük destek! Futbolun yıldızları Türkiye için yardıma koştu!

6 Şubat sabahında meydana gelen depremin üçüncü gününde hala enkaz altında kalan ve kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımız var. Enkazdan kurtarılan vatandaşlarımız için ise, dünyaca ünlü yıldızlar da seferberliğe katıldı.

Ronaldo’dan büyük destek! Futbolun yıldızları Türkiye için yardıma koştu!

Meydana gelen Kahramanmaraş depremi maalesef on ilimizde birden etkili oldu. Vatandaşlarımız hem depremin yıkımı ile hem de soğuk hava koşulları ile baş etmek zorunda kalıyor. Tüm ülke tek yürek oldu ve deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için yardım kolileri göndermeye devam ediyor. Aynı zamanda, yapılan dördüncü seviye alarmın ardından birçok ülke de deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım için deprem bölgesine gelmeye devam ediyor.

YILDIZ FUTBOLCULARDAN MADDİ DESTEK

Cristiano Ronaldo gibi pek çok isim, imzalı formalarını açık arttırma usulü ile satışa çıkartarak, elde edilecek olan gelirin tamamını deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için AHBAP’a bağışlayacağını açıkladı. İtalya’da Atalanta formasını giyen milli futbolcumuz Merih Demiral, on ilimizde etkili olan deprem nedeni ile depremzedelere bağış yaptı. Bu durumun ardından Merih Demiral, Cristiano Ronaldo ile iletişime geçtiği ve Ronaldo’nun yaşanan afetten dolayı çok üzgün olduğunu söylediğini aktardı. Milli futbolcumuz, yıldız oyuncu ile yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı; ‘’Az önce Cristiano Ronaldo ile konuştum. Türkiye'de yaşananlara çok üzüldüğünü söyledi. Ronaldo'nun koleksiyonumdaki imzalı formasını açık artırma usulüyle satışa çıkarıyoruz. Gelirin tamamı deprem bölgesinde kullanılmak üzere AHBAP'a bağışlanacaktır.’’

BONUCCİ VE PAULO DYBALA’DA DESTEKLERE DAHİL OLDU

Ronaldo’dan büyük destek! Futbolun yıldızları Türkiye için yardıma koştu!

Milli futbolcumuzun yaptığı bir başka paylaşımda da Leonardo Bonucci’nin de deprem bölgesine destek olacağı duyuruldu. Paylaşımda; ‘’Şimdi de Bonucci ile konuştum. Üzüntüsünü dile getirdi ve Türkiye'nin, insanımızın yanında olduğunu söyledi. Ayrıca, bir imzalı Juventus forması da kendisinin bağışladığını söyledi.’’ ifadeleri yer aldı. Yapılan bir başka paylaşımda ise, şu ifadelere yer verildi; ‘’Biraz önce kardeşim Paulo Dybala ile de konuştuk. Arjantin halkı adına duyduğu üzüntüyü ileterek yanımızda olduğunu söyledi. Kendisi de bir forma göndererek açık artırmayla AHBAP'a bağışta bulunulmasını rica etti.

SONRAKİ HABER