Ramazan ayı boyunca kırmızı et ürünlerinde fiyat sabitleme kararı! Açıklama yapıldı!

Ramazan ayına az bir süre kala gıda ürünlerindeki fahiş fiyatın önüne geçmek için yeni bir formül geldi. PERDER, 2 bin 140 mağazaya sahip olan 44 üyesinde kırmızı ette fiyat sabitleme önerisinde bulundu.

Ramazan ayı boyunca kırmızı et ürünlerinde fiyat sabitleme kararı! Açıklama yapıldı!

Ramazan ayına sayılı günler kala gıda ürünlerindeki fahiş fiyatların önüne geçmek amacıyla yeni formüller gelmeye devam ediyor. İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER) 2 bin 140 mağazaya sahip 44 üyesine kırmızı et fiyatlarında sabitleme önerisinde bulundu.

Kırmızı et ürünlerinde fiyat sabitleme kararı!

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER), Tarım ve Orman Bakanlığı ile Et ve Süt Kurumu’nun da yetkileri ile yaptıkları çalışmanın ardından Ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinde fahiş fiyatı önüne geçmek için fiyatlarına sabitleme kararı aldıkları öğrenildi. Derneğe üye, kasap reyonu bulunan üyelerin de bu kampanyaya dahil edileceği bildirildi.

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) yaptığı açıklamaya göre; 20 Mart 2023 tarihi itibarıyla dana kıymalık etin kilogram fiyatı 190 TL’den, dana kuşbaşı kilogram fiyatı da 210 TL’den satışa sunulması için tavsiye kararı alındı. İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER) bünyesinde 44 üye ve 2 bin 140 bin mağaza bulunurken, bünyesindekilere de fiyat sabitleme önerisinde bulunuldu.

Açıklama yapıldı!

Konuyla ilgili İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER); “Bu çerçevede, kasap reyonu olan, kampanyaya dahil üyelerimizle 20 Mart 2023 tarihinden itibaren, dana kıymalık etin kilogram fiyatını 190 TL’den, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 210 TL olarak yelerimize tavsiye fiyatlarından satış yapılması önerilmiştir. Bu uygulamamızı Ramazan ayı sonrasında da devam ettirmeyi planlamaktayız. Kamuoyuna saygı ile duyurulur, hayırlı Ramazanlar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

SONRAKİ HABER