PTT üzerinden ailelere fatura desteği! Kimliğini alıp gidenler yararlanabiliyor!

PTT üzerinden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere elektrik faturası desteği verilecek. 135 TL'yi aşan faturalara destek ödemesi yapılacak. Peki, elektrik faturası destek ödemesi ne kadar? Kimler yararlanabiliyor?

PTT üzerinden ailelere fatura desteği! Kimliğini alıp gidenler yararlanabiliyor!

Elektrik faturası cepleri yakarken, faturayı nasıl ödeyeceğini düşünen aileler sıradayken devletten gelen destek haberi ihtiyaç sahibi aileleri heyecanlandırdı ve detaylarını merak ettirdi. Elektrik fatura bedeli 135’TL’den fazla olan aileler için geçerli olan bir destek çağrısı. Kimlik ve fatura bilgisiyle beraber PTT’ye giden ihtiyaç sahibi ailelere yardım desteği sağlanacak.

Elektrik faturası yardımı kaç TL olacak?

Elektrik faturası desteğinin kaç TL olacağı devlet yetkilileri tarafından belirlendi! Faturası 135 TL’yi aşan aileleri sevindiren bu haberin detayları burada. İşte devletin sağladığı elektrik faturası desteğinin kaç TL olduğu ve hangi koşullara bağlı olarak değiştiği konuları şu şekilde belirlenmiş ve halka duyurulmuştur.

Devlet elektrik faturası desteği için, 1 kişilik ailelere 130,09 TL, 3 kişilik ailelere 173,46 TL, 4 kişilik ailelere 216,82 TL ve son olarak 5 kişilik ailelere 260 TL şeklinde elektrik kullanımına bağlı değişecek olmakla birlikte bu miktarları belirlemeyi uygun görmüştür. Devlet bu belirtilen miktarlar kapsamında elektrik faturası yardımı hizmeti sunmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler evde yaşayan sayısını doğru bir şekilde bildirmeleri koşulu ile devletin sunduğu elektrik faturası yardımından faydalanmaları kolayca mümkün olacaktır.PTT üzerinden ailelere fatura desteği! Kimliğini alıp gidenler yararlanabiliyor!

Elektrik faturası yardım başvurusu nereden yapılacak?

İhtiyaç sahibi halka sunulan elektrik faturası desteğine başvurmak çok kolay! Peki nasıl mı? Elektrik kullanım desteğine aileler e-Devlet üzerinden kolay ve çok kısa bir işlem ile başvuru yapabiliyor. Başvuru yapmak için T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifren ile e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ sayfasında yer alan bilgi formunun eksiksiz ve istenilen şekilde doğru bilgiler ile doldurulması gerekiyor. Kronik hastalığı olan vatandaşlarımız bu elektrik tüketimi desteğinden faydalanmak için SYD Vakfına başvurabilirler. Yaptığınız başvuru onaylandığında ödemeleriniz PTT üzerinden kolayca tarafınıza iletilecektir.

SONRAKİ HABER