Peşin ödemeyle konut alana %25 indirim fırsatı! Bakan Özhaseki'den müjdeli kampanya!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ tarafından satışa sunulacak konut ve iş yerlerinde yapılacak peşin ödemelerde %25 indirim uygulanacağını duyurdu.

Peşin ödemeyle konut alana %25 indirim fırsatı! Bakan Özhaseki'den müjdeli kampanya!

Özhaseki, geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için başlatılacak olan kampanyanın 21 Eylül tarihinde başlayacağını belirtti. Bu indirim kampanyasıyla birlikte peşin ödeme yapanlar, kar elde etme fırsatı yakalayacak.

 Peşin ödeme yapanlara %25 kar indirimi sunacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Toplu Konut İdaresi tarafından satılacak konut ve iş yerlerinde peşin ödeme yapanlara %25 indirim sağlanacağını duyurdu. Kampanya, devam eden konut ve iş yeri geri ödemelerinde geçerli olacak ve 21 Eylül’de başlayacak.

 Özhaseki, “Peşin para ödeyen vatandaşlar, borçlarının %25’ini eksik ödeyerek kurtulacaklar” dedi. Ayrıca, Özhaseki, İstanbul’da düzenlenecek olan “Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şurası”nın depreme karşı dirençli şehirler oluşturma konusunda bir gündemle toplanacağını belirtti.

 İstanbul’da deprem gerçeği ve kentsel dönüşüm şurası toplanacak

İstanbul’da düzenlenecek olan “Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şurası”nda, Bakan Özhaseki, şehirlerin depreme karşı dayanıklı hale getirilmesi konusunu ele alacaklarını belirtti. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesinde yapılaşma çalışmalarıyla ilgili soruya ise Özhaseki, şu anda ihalesi yapılan ve başlanan konut sayısının 200 bin olduğunu ifade etti.

Özhaseki, güvenilir konut yapımının önemine vurgu yaparak, standartlara uyulmadığı takdirde işin zorlaşacağını belirtti. Bakanlık olarak, depremlerden etkilenen bölgelerde imar yetkisini aldıklarını ve tedbirlerin alındığını söyledi.

SONRAKİ HABER