Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı Adaylığını Resmen Duyurdu

CHP'li Özgür Özel parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında genel başkanlığa adaylığını açıklayarak önemli açıklamalarda bulundu. İşte Özel'in açıklamalarına dair tüm ayrıntılar...

Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı Adaylığını Resmen Duyurdu
Özgür Özel CHP başkanlığı adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Özgür Özel, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Özel'in konuşmasında öne çıkan önemli başlıklar şu şekilde:

YENİ BİR YÜZYIL YENİ BİR SİYASET

"Bu Türkiye'yi değiştirmek için CHP'yi değiştirmek isteyenlerin hikayesidir. Bizler bu yürüyüş ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimci karakterini esas alan büyük bir kırılmayı hedefliyoruz. Yeni bir yüzyılda yeni bir siyaset için yeni yaklaşımlarla yol alacağız."

ALINAN SONUCA BAHANELER ÜRETİLDİ

"Toplumsal talep ve ihtiyaçların aksine parti yönetimi yenilginin nedenlerini araştırmadı. Alınan sonuca bahaneler üretti, yenilginin siyasi sorumluluğunu üstlenmedi."

PARTİ TARİHİNDE UNUTULMAYACAK BİR HASAR

"Partimizin, seçilecek sıralardan 39 milletvekilini başka partilere vermesi parti vicdanında ve tarihinde unutulmayacak bir hasar bırakmıştır. Parti içi denetime kapalı olarak yürütülmüştür. Seçilmiş kurulları bilgilendirmenin dahi yapılmadığı bir süreç işlemiştir."

HEDEFLEDİĞİMİZ DEĞİŞİM EMEKTEN YANA OLACAK

"Hedeflediğimiz değişim emekten, üretimden, çevreden, kadınlardan ve gençlerden yana olacak. Yeni cesaretli ve özgüvenli siyasetimizle hayat bulacak. Hedefimiz partimizi en iyi yönetilen parti yapmak değil, en iyi yönetilen kurum yapmaktır."

KABUL ETMİYORUZ

"Yapılacak değişikliklere katkı veip kurultayımızı tamamladıktan sonra tüzük kurultayını yeterli seçimlerden hemen sonra, 2024 yılında gerçekleştireceğiz. Danışmanlık kurumunun partinin kurumsal yapısının yerine geçmesini kabul etmiyoruz. Partimizin kayıtdışı siyasete teslim olmasını kabul etmiyoruz."

BÖYLE GİDERSE PARTİLER SEÇMENİN GÖZÜNDE ÖNEMSİZLEŞECEK

"Bu çağrı yeni bir yolu birlikte yürümeye yönelik bir çağrıdır. Sorunu doğru tespit etmez, sağlam bir özeleştiri yapmazsak CHP başta olmak üzere tüm siyasi muhalefet seçmenin gözünde önemsizleşecektir. Partinin yeni kadrolarıyla oluşacak heyecan, yerel seçimlerin itici gücüne dönüşmelidir."

TÜRKİYE'YE UMUT OLACAĞIZ

"Şimdi tarihsel bir kararın eşiğindeyiz. Seçim kaybedildiğini kabul etmeyen bir siyasetin parçası mı olacağız, Türkiye'ye umut mu olacağız. Seçmendeki duygusal kopuşu görmezden mi geleceğiz? Yoksa değişimin öncülüğünü mü yapacağız?"

SONRAKİ HABER