Orhan Şen o illeri uyardı! Kış geri geliyor! Sıcaklıklar düşüyor

Orhan Şen o illeri uyardı! Kış geri geliyor! Sıcaklıklar düşüyor
Türkiye, sıcak hava dalgasının etkisi altında ve hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyrediyor.

CNN Türk meteoroloji danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, hafta sonu beklenen soğuk hava dalgasına dikkat çekti. 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Sıcaklık Tahminleri ve Uyarılar

Ancak sıcaklar uzun sürmeyecek, CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Montları, gömlekleri çıkarın" diyerek uyardı. Bugün yurt genelinde sıcaklıklar yüksek seyredecek. Hafta sonu ise sıcaklıkların 9 dereceye kadar düşüp gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı haftalık rapora göre, hafta sonuna doğru yurt genelinde sağanak yağışlar bekleniyor. Perşembe günü Kuzey ve Batı'dan gelecek olan soğuk hava dalgasıyla sıcaklıklar 8-9 dereceye kadar düşecek. Yağışlar, hafta sonu yurt genelinde etkili olacak.

Uyarılar ve Tahminler

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul dahil pek çok bölge için uyarılarda bulundu. Şen, "Salı günü gömlek ile hafta sonu montları tekrar çıkartın" notunu düştü. Bugün Pazartesi Doğu Anadolu'nun doğusunun dışında yağış yok. Önümüzdeki 3 gün sıcaklıklar yükselecek. Tüm yurtta ortalamanın 5-9 derece üzerine çıkacak.

Haftalık Hava Durumu ve Sıcaklık Değişimleri

Salı-Çarşamba günleri için İstanbul'da 27, Antalya-İzmir-Samsun'da ise 30 dereceye kadar sıcaklık tahmin ediliyor. Perşembe günü Batı'da yağış başlayacak ve hafta sonu da devam edecek. Perşembe günü başlayacak yağışlarla birlikte sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek ve ortalamanın altına inecek. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde sıcaklıklar 8-9 dereceye varacak. Salı günü gömlek ile hafta sonu montları tekrar çıkartın.