Önümüzdeki çarşamba başvurular başlıyor! Yarısını devlet karşılayacak

Önümüzdeki çarşamba başvurular başlıyor! Yarısını devlet karşılayacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm ile ilgili müjdeli haberleri duyurdu. İstanbul’da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Yarısı bizden’ kampanyasını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm ile ilgili müjdeli haberlerin ardından İstanbul’da kira yardım oranlarının artırıldığını da paylaştı. “Önümüzdeki çarşamba başvuruları başlayacak kampanyanın detaylarını bakanlığımız paylaşacak” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeli haber!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Konutlarını dönüştüreceklere iki önemli adımla destek oluyoruz. İlki kentsel dönüşümde yarısı bizden kampanyasıdır. Vatandaşlarımızın ister yerine ister rezerv alanda konutunun maliyetinin yarısını biz karşılayacağız. Vatandaşımız borçlanacaksa ona kolaylık da sağlayacağız. Evini parsel bazında kendisi dönüştürmek isteyenlere 0,74 faiz oranıyla 1 milyon 250 bin lira kredi kullanma imkanı sağlıyoruz. 120 m2 3+1 ev için 900 bin TL devletten, kalan tutara 10 yıl vade. 100 m2 2+1 ev için 750 bin TL devletten, kalanı 10 yılda ödenecek. Tüm bu dönüşümler TOKİ kalitesiyle yapılacak ve hiçbir istismara maruz bırakmayacağız. Önümüzdeki çarşamba başvuruları başlayacak kampanyanın detaylarını Bakanlığımız paylaşacak” dedi.

“İki bayramı bir arada yaşayacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarının devamında İstanbul’da kira yardımlarını 3500 TL’den 5250 TL’ye çıkarıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında; “Şimdi yarın deprem bölgesinde inşa edilen köy konutlarının teslimiyle iki bayramı bir arada yaşayacağız. Bizim gündemimizde bu ülke ve millete dair her şey var. Son günlerde birileri soğan, et alamıyor, siz yol ve gemi açılışı yapıyorsunuz diyor. Milletimizin günlük hayatında bazı sıkıntılar olabilir. Aldığımız tedbirlerle etkileri en az indirme gayretindeyiz” ifadelerini kullandı.