Öğrencileri mutlu edecek haber! 1648 TL yardım yapılacak! Hangi yaş öğrenciler yardımı alacak?

Tüm öğrencileri sevindirecek olan para yardımı haberi geldi. Bakanlık öğrencilere ne kadar para yardımı yapacağını açıkladı. İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

Öğrencileri mutlu edecek haber! 1648 TL yardım yapılacak! Hangi yaş öğrenciler yardımı alacak?

Çocuklu aileleri sevindirecek olan o haber bakanlık tarafından geldi. Yardımdan hangi çocuklar faydalanma hakkına sahip olacak? Çocuk parası verilecek olan sebepler de belirlendi. İşte tüm detaylar. 

Çocuklara bakanlık tarafından yardım desteği açıklaması

Bakanlık tarafından öğrencilere verilecek olan yardım destek parası açıklaması geldi. Bakanlık tarafından öğrencilere 1648 TL para yardımı yapılacak. Bu yaş grubunda olan öğrenciler sevinçten havalara uçacak. Devletin yapmış olduğu yardımlar da bu durumlarda son sürat devam ediyor. Bakanlığın yapmış olduğu ödemeleri de hak sahipleri beklemeye başlıyor. Bakanlık tarafından da yeni açıklama ihtiyaç sahibi ailelerin öğrenci çocuklarına yapılacağı belli oldu. Peki bu ödemeden kimler faydalanacak? Yardım ödemeleri kimleri kapsamaktadır? 

Çocuklu aileler için destek ödemeleri yapılacak 

Bakanlık öğrencileri sevindirecek o haber ile detayların hepsi belli oldu. Çocuklu ailelere devlet tarafından destek ödemeleri yapılacak. Çocuğu olup ve eğitim gören aileler için belli miktar ödeme yapılacağını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık sosyal ve ekonomik yardım olarak geçen ödemeler hakkında detayları belli etti. Birçok çocuğu olan aileler için sosyal ve ekonomik yardım yapılmaya başlanıyor. SED yardımları çocuklu ve düşük gelirli ailelere yapılacağı açıklandı. Vatandaşların bu ödemeleri alabilmeleri için il müdürlükleri ve sosyal yardımlaşma derneklerinden veya da e-devlet üzerinden yapılacaktır. Çocuk başına düşen ortalama miktar 1259 TL olup ona göre yapılacaktır. 

Sosyal ve ekonomik destek (SED) paket ödemelerini alabilmeleri için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir; 

  • T.C kimlik numarası 
  • Sosyal ve ekonomik destek ödemesi için başvuru dilekçesi 
  • Ödemeyi alacak olan çocuğun öğrenci belgesi 
  • Öğrencinin sağlık belgesi 
  • İŞKUR uzmanlık belgesi 
  • Okul öncesinde öğrenim gören öğrenciler için 2059 TL ödeme, ilköğretim öğrencileri için 3090 TL, ortaöğretim de öğrenim gören öğrenciler için 3295 TL, üniversite öğrencilerine ise 3708 TL ödeme yardımı yapılacaktır. 
SONRAKİ HABER