Öğrencilere müjde! Devletten 8 bin 500 TL destek ödemesi! Başvuru şartları açıklandı!

Okuyan öğrencilere devletten büyük destek. Örgün eğitime devam eden her öğrenciye bazı şartları yerine getirilmesi ile birlikte tam tamına 8 bin 500 TL  öğrenci ödemesi adı altında nakit para desteği sağlanacağı konusunda açıklama yapıldı.

Öğrencilere  müjde! Devletten 8 bin 500 TL destek ödemesi! Başvuru şartları açıklandı!

İlköğretim-Lise-Üniversite ayrımı yapmadan tüm öğrencilere 8 bin 500 TL sosyal destek ödemesi yapılacak. Peki 8 bin 500 TL nakit sosyal destek ödemesinden kimler yararlanabilir? Öğrenci destek ödemesi için başvuru şartları neler? Tüm bu soruların cevabı ve tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Devletten okuyan öğrencilere büyük jest

Örgün eğitime devam eden her öğrenciye bazı şartları yerine getirilmesi ile birlikte tam tamına 8 bin 500 TL ödeme yapılacağı konusunda bilgi paylaşımı yapılırken, bu destek ödemesinden sadece başarı puanı yüksek olan öğrencilerin yararlanacağı bilgisi dip not olarak verilmiştir. Bu durumda da öğrenciler başarıya teşvik edilmiş olacaktır.

Sosyal destek ödemesinin amacı ise eğitimde eşitliğini sağlanması ve okuyan öğrencilere daha iyi eğitim fırsatı sunulmasıdır. İlköğretim, lise ve üniversite öğrencileri için özel olarak hazırlamış olan bu destek programından yararlanmak için bazı temel şartları yerine getirilmesi gerekmektedir.

Öğrenci destek ödemesi şartları neler?

İlköğretim-Lise-Üniversite ayrımı yapmadan tüm öğrencilere ödenecek olan 8 bin 500 TL destek ödemesinden yararlanabilmek için belirlenen şartlar şu şekilde;

  • Söz konusu destek ödemesinden yararlanabilmek için okuyan öğrencilerin devlet okullarında eğitim-öğretim görmesi aranan şartlar arasındadır.
  • Devlet okullarında okuyan öğrencilerin sınıf başarı ortalaması yüksek olması ve sınıfları içerisinde dereceye girmiş olması gerekmektedir.
  • Üniversite öğrencilerini ise 4 yıllık örgün eğitim sağlayan yükseköğretim kurumlarını kazanmış olmaları aranan şartlar arasındadır.  
  • Ayrıca bunlara ek olarak, ilave destek ödemesi verileceği ve bunun için ise Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen dünyada çapında ilk 500 üniversiteye girme hakkı kazanmış olması gerektiği konusunda bilgi paylaşımı yapılmıştır  

Söz konusu destek ödemesi için başvuru işlemleri şuan aktif değildir. Destek ödemesi için başvuru tarihi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dönemin sonlarına ya da başlarına doğru açıklaması öngörülüyor.

SONRAKİ HABER