Öğrenciler dikkat! Bu sabah duyuruldu: 12 ay boyunca ücretsiz verilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Uraloğlu açıklamalarında 12 ay boyunca ücretsiz verileceğini belirtti.

Öğrenciler dikkat! Bu sabah duyuruldu: 12 ay boyunca ücretsiz verilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde üniversite öğrencilerine yönelik yeni bir destek duyurdu. Buna göre, yükseköğretim öğrencilerine 12 ay boyunca aylık 10 GB olmak üzere yılda toplam 120 GB ücretsiz internet sağlanacak.

YAPILAN AÇIKLAMA 

Bakan Uraloğlu, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, "Geleceğimiz olan gençlerimiz için durmadan çalışan Türkiye hızlanıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yükseköğretim öğrencilerimize, 12 ay boyunca aylık 10 GB, yıllık 120 GB olacak şekilde ücretsiz internet imkanı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

1 KASIM'DA RESMİLEŞTİ 

1 Kasım'da Resmi Gazete'de yayımlanan "Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz Ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar" kapsamında, 26 yaşından gün almamış, açık öğretim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencilerine bir yıllık internet desteği sağlanacak. İnternet desteği, ilgili öğrenci adına kayıtlı bir hatla kullanılabilecek.

Bu destek, öğrencilere dijital eğitim süreçlerinde daha etkin bir şekilde katılım sağlama imkanı tanıyarak, teknolojik altyapıya erişimlerini artırmayı hedefliyor.

SONRAKİ HABER