O ülkede bugünden itibaren düzenleme yürürlüğe girdi: Tamamen yasaklandı! Bunu yapanlara 86 bin TL ceza verilecek

Geçtiğimiz yıl 6 kişinin öldüğü 78 kişinin yaralandığı bilinirken bundan kaynaklı olarak o ülkede yeni bir düzenlemeye gidildi ve yeni yasak kararı kapsamında yapanlara 86 bin TL ceza verileceği ifasde edildi.

Bugünden itibaren düzenleme yürürlüğe girdi: Tamamen yasaklandı!

Fransa'da alkollü ava çıkanlara 1500 avro ceza öngören düzenlemenin hayata geçtiği belirtilerek ülke genelinde geçerli olan kararname kapsamında çevre kanunu kapsamında avcılığa düzenlemeler getiren ve ormanlık alanlarda yürüyüş yapanları koruma altına alan hükümler içerdiği bildirildi. Bu kararın ise Resmi Gazete'de yayımlandığı bildirildi.

CEZALAR BELLİ OLDU 

Alınan bu karar kapsmaında kararnamenin 14 madde içerdiği paylaşıldı. Bununla beraber alkollü şekilde ava çıkan ve bunu tekrar eden avcılar, 1500 avro ila 3 bin avroya kadar cezalandırılacağı ifade edildi.

Tüm bunlarla beraber bu düzenleme doğrultusunda avlanma alanlarında yönlendirmelerde bulunan dijital bir uygulamanın oluşturulmasını ve bu alanlardaki panoların standart bir düzeye çıkarılmasını da içerdiği vurgulandı.

6 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Fransa genelinde 20 yıldır av kazalarıyla mücadelede önemli adımlar atıldığı belirtildi ve geçen yıl av kazalarında 6 kişi ölürken 78 yaralanma vakasının kaydedildiği de biliniyor.

SONRAKİ HABER